سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۳
فرمانده سپاه انصار الرضا خراسان‌جنوبی خبر داد

اجرای ۷۱ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس/ بازسازی عملیات قدس ۲ در طبس

فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان‌جنوبی از اجرای ۷۱ عنوان برنامه طی هفته دفاع مقدس در استان خبر داد.
اجرای ۷۱ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس/ بازسازی عملیات قدس ۲ در طبس
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سردار علی قاسمی صبح امروز در نشست خبری پیرامون برنامه‌های هفته دفاع خراسان جنوبی، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس در امتداد حرکت امام حسین(ع) بود.
وی بیان داشت: جنگی بر کشور ایران تحمیل شد که ناموس مسلمین مورد تجاوز قرار می‌گرفتند لذا مردم به پا خواستند و هشت سال مقاومت و ایستادگی مردم پیروزی بزرگی را به ارمغان آورد.
فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان‌جنوبی تأکید کرد: در دوران دفاع مقدس تمام فضیلت‌هایی که در سال‌های اولیه له شده بود زنده شد و اکنون که وارد ۳۸مین سال دفاع مقدس می‌شویم این انقلاب حاصل دین، ایمان و برکات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.
قاسمی بر لزوم ترویج دستاوردهای دفاع مقدس تأکید کرد و افزود: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با تأسی به حرکت امام حسین(ع) و عاشورا پیروزی بزرگی را رقم زدند.
وی شروع برنامه‌های هفته دفاع مقدس را ۳۱ شهریور اعلام کرد و یادآور شد: طی این هفته ۷۱ عنوان برنامه در سطح استان برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان‌جنوبی از اجرای رژه نیروهای مسلح در ۱۴ نقطه استان خبر داد و گفت: همچنین طی این هفته ۲۴ مورد راهپیمایی، اعزام سه گروه جهادی به مناطق محروم و ۲۷مورد مسابقات فرهنگی ورزشی برگزار می‌شود.
قاسمی از برپایی ۳۷ مورد نمایشگاه عکس و پوستر و خلاقیت‌های نوجوانان و جوانان خبر داد و ادامه داد: برگزاری شهدای آبروی محله، برگزاری یادواره‌های شهدا، برگزاری یادواره شهدای زن، برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز، برگزاری همایش نقش بانوان در دفاع مقدس و برگزاری ۴۷ مورد سخنرانی را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس ذکر کرد.
وی نمایش فیلم‌های جشنواره عمار و دفاع مقدس، همایش تجلیل از رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس، گردهمایی فرماندهان پایگاه‌های مقاومت، مسابقات ورزشی و ۲۹ مورد نشست بصیرتی را از برنامه‌های قابل اجرا در هفته دفاع مقدس بیان کرد.
فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان‌جنوبی به دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مراسم تعزیه‌خوانی، جشن شکوفه‌ها در مهدهای کودک، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، نمایش‌های فرهنگی رزمی، تجلیل از زنان ایثارگر، دیدار و سرکشی با علمای اهل سنت و افتتاح ۵۰ پروژه محرومیت‌زدایی از دیگر برنامه‌های این هفته است.
 قاسمی از بازسازی عملیات قدس ۲ در طبس خبر داد و اعلام کرد: این عملیات از ۳۱ شهریور آغاز و به مدت سه روز ادامه دارد.
وی تبیین کرد: از همه دوستداران انقلاب و افرادی که قلبشان برای حفظ و حراست انقلاب می‌تپد تقاضا داریم در برنامه‌های این هفته حضور یابند.
فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان‌جنوبی در پایان از برگزاری کنگره دو هزار شهید خراسان‌جنوبی در سال ۹۷ خبر داد و خاطرنشان کرد: این کنگره استانی و ملی است و برای اولین بار در استان برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۸۷۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , عملیات قدس , دفاع مقدس