چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۱
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی:

تصادفات درون شهری در خراسان جنوبی ۲۳ درصد افزایش یافته است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۳هزار و ۸۵۹ فقره تصادف خسارتی درون شهری در ۶ ماه نخست امسال در استان به وقوع پیوسته است، گفت: تصادفات درون‌شهری در استان ۲۳درصد افزایش داشته است.
تصادفات درون شهری در خراسان جنوبی ۲۳ درصد افزایش یافته است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ علیرضا رضایی صبح امروز در شورای ترافیک استان خراسان جنوبی اظهار داشت: باتوجه به آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس و همچنین مصادف شدن این ماه با ایام ماه محرم باید تدابیری اندیشیده شود تا ترافیک استان کنترل و درصد تصادفات در این ایام کاهش یابد.
وی افزود: از ابتدای امسال تا دیروز 13 درصد تصادفات در استان منجر به فوت بوده است که نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش داشته است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه 23 درصد تصادفات درون شهری در شش ماه نخست امسال در استان افزایش داشته است گفت: 3 هزار  و 859 فقره تصادف خسارتی درون شهری در این مدت در استان به وقوع پیوسته است.
رضایی بیان کرد: این تعداد تصادفات درون شهری در این مدت سبب مجروح شدن هزار و 500 نفر شده است که این آمار نسبت به سال گذشته 28 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: در این مدت 76 درصد متوفیان تصادفات درون شهری استان را افراد زیر 45 سال تشکیل دادند که بیشترین آنها عابر و موتورسیکلت‌سوار بوده‌اند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه عابرین و موتورسیکلت سواران بیشترین درصد تصادفات درون شهری را در استان داشته‌اند تصریح کرد: بیشترین ساعات وقوع تصادفات از ساعت 18 تا 22 رخ داده است.
رضایی گفت: 124 هزار تخلف درون شهری در 6 ماهه نخست امسال در استان رخ داده است.
وی افزود: 5 هزار و 328 موتورسیکلت نیز در این مدت توقیف شده است که باید اقدامات ویژه‌ای برای عابران و موتورسواران استان در راستای کاهش تخلفات و تصادفات رانندگی صورت پذیرد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به  بازگشایی مدارس و ایام ماه محرم و مسائل مربوط در راستای  این ایام تصریح کرد: در مهرماه سال گذشته در شهرستان بیرجند 3 تصادف منجر به فوت صورت گرفته است که 170 نفر نیز در این ایام براثر تصادفات رخ داده در استان مجروح شده‌اند که از این تعداد تنها 113 نفر مجروح در شهرستان بیرجند بوده است.
رضایی بیان کرد: مهرماه سال گذشته تصادفات درون شهری منجر به مجروح شدن 24 دانش آموز در استان شده و همچنین 33 درصد از مجروحین تصادفات را در سال 95 در این ایام افراد زیر 18 سال تشکیل داده است.
وی افزود: در ایام ماه محرم سال گذشته 229 نفر در تصادفات درون شهری مجروح شده‌اند.
رئیس پلیس راهنمایی رانندگی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال گذشته سرویس مدرسه منجر به حادثه نداشته‌ایم گفت: طی این مدت با 63 سرویس فاقد برچسب سرویس مدارس، 65 مورد فاقد کارت مجوز سرویس مدارس و 209 مورد سوارکردن دانش آموز بیش از ظرفیت مجاز در استان برخورد شده است.
رضایی با اشاره به اقدامات پلیس راهور در طرح بازگشایی مدارس و طرح محرم در استان بیان کرد: در طرح بازگشایی مدارس پلیس راهور در 2 هفته آغازین مهرماه 100 درصد نیروهای راهور به همراه 38 تیم خودرویی، 45 تیم موتورسوار و 145 پاس پیاده مستقر در تقاطع و میادین استان آماده خدمت رسانی به شهروندان خواهند بود.
وی افزود: در مرکز استان نیز 75 نقطه در طرح بازگشایی مدارس تحت پوشش ترافیکی قرار خواهند گرفت و به تبع آن در شهرستان‌های استان نیز این پوشش صورت خواهد گرفت.
 رئیس پلیس راهنمایی رانندگی خراسان جنوبی تصریح کرد: طرح برخورد با موتورسیکلت سوران متخلف و مزاحم در جلوی مدارس دختران در ساعت شروع و اتمام مدارس در دستور کار پلیس راهور استان خواهد بود.
رضایی بیان کرد: همچنین از تردد وسایل نقلیه سنگین در زمان شروع و تعطیلی مدارس در سطح شهر جلوگیری خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان‌های سطح استان اقدامات خط کشی معابر و گذرگاه‌های عابر پیاده صورت گرفته است بیان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس فعالیت‌های لازم برای خط کشی طولی و عرضی معابر و همچنین گذرگاه عابر پیاده توسط شهرداری مرکز استان آنگونه که باید صورت نگرفته که می‌طلبد هر چه سریعتر با توجه به بازگشایی مدارس اقدام شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۸۸۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خسارت , تصادفات