جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶
مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی:

گردشگری سلامت یک فرصت مناسب برای صنعت گردشگری خراسان جنوبی است

مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: گردشگری سلامت، یک فرصت مناسب برای صنعت گردشگری در این استان است.
گردشگری سلامت یک فرصت مناسب برای صنعت گردشگری خراسان جنوبی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرزاد فیروزی شامگاه پنجشنبه در آیین تشکیل کمیسیون گردشگری، اقتصادورزش و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی، صنایع  معادن خراسان جنوبی در بیرجند اظهار داشت: بحث گردشگری سلامت یک فرصت برای صنعت گردشگری به طور کلی است.
وی با بیان اینکه ما در مراکز درمانی و خدماتی ظرفیت‌های بلااستفاده و معطل مانده زیادی نداریم افزود: اما سرویسی که می توانیم تحت عنوان گردشگری سلامت ایجاد کنیم همه ابعاد و زوایای این صنعت را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه این امر چند مزیت ویژه دارد بیان کرد: یکی از مزیت‌های ویژه‌ای که در اختیار ما است و در اختیار سایر سطوح نیست گردشگری اجباری است.
فیروزی تصریح کرد: یعنی درمان در هر صورت تابع شرایط اقلیمی، زمانی، آب و هوا و مسائل ضمیر این نیست یعنی ما افرادی را که نیاز به سرویس ما دارند در همه شرایط می‌توانیم جذب کنیم و این فرصت خوبی است.
وی خاطرنشان کرد: مسیرهای دائمی پیوسته و تضمین شده برای ورود گردشگر به بهانه سرویس‌های درمانی فرصت‌های ارزشمندی است به ویژه که استان‌های مجاور ما در کشور افغانستان خدمات درمانی آنان بسیار ضعیف است و اصلا قابل مقایسه با ما نیستند.
مدیردرمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: ما در 3 سال گذشته تماس‌هایی را با تجار و طرف‌های افغانستانی داشتیم و جلساتی برگزار شد شاید در ابتدا در سال‌های قبل شرایط خودمان نیز مهیا نبود اما در حال حاضر پتانسیل‌های خوبی داریم.
فیروزی اظهار داشت: ما چیزی تحت عنوان مشکل تجهیزات، مشکل فضای درمانی و پزشکان و متخصصین به شکل حاد نداریم و بسیاری از زیرساخت‌ها را می توانیم مهیا کنیم و فقط نیاز به تسهیل داریم.
وی افزود: در حال حاضر ما به بسیاری از زائرانی که در مسیر تردد هستند و همچنین به تبعه افغانستان و پاکستان سرویس ارائه می‌دهیم.
مدیردرمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: برای اینکه به بحث سلامت و گردشگری آن فکر کنیم برای شروع گردشگری درمانی مناسب است.
 فیروزی با اشاره به اینکه در حال حاضر در جهت تجهیزات تخصصی وضع خوبی داریم و می توانیم سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشیم افزود: همچنین توانمندی‌های متعددی برای فالو کردن بیماران پس از انجام خدمات درمانی داریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۸۹۵۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تامین اجتماعی , گردشگری