جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۳
رسانه آمریکایی خبر داد

تیلرسون از ترامپ می‌خواهد که در گزارش به کنگره، پایبندی برجامی ایران را تایید کند

طبق گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، وزیر خارجه آمریکا در حال تاکید به رئیس‌جمهور این کشور درباره اعلام پایبندی ایران به برجام در گزارش ۱۵ اکتبر او به کنگره آمریکا است.
تیلرسون از ترامپ می‌خواهد که در گزارش به کنگره، پایبندی برجامی ایران را تایید کند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه آمریکایی خبر داده که وزیر خارجه این کشور در حال تاکید به دونالد ترامپ درباره اعلام پایبندی ایران به برجام است.
اظهار نظرهای ضد ایرانی مقامات آمریکایی که وزیر خارجه این کشور را هم شامل می‌شود، همچنان ادامه دارد و او در تازه‌ترین اظهاراتش، ادعاهای بی اساسی درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرده است.
حالا اما روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده که «رکس تیلرسون» در حال تاکید به دونالد ترامپ درباره اعلان تایید پایبندی ایران به برجام است.
در گزارش این روزنامه درباره گزارش 15 اکتبر ترامپ به کنگره آمریکا درباره برجام آمده است: «تیلرسون از رئیس‌جمهور می‌خواهد که پایبندی ایران به توافق را تایید کند و پس از آن، در آن(برجام) تغییراتی اعمال کند».
پایگاه آمریکایی «هیل» هم در همین باره گزارش داده که  وزیر خارجه و برخی دیگر از مقامات در حال تاکید به ترامپ درباره اعلام پایبندی برجامی ایران هستند.
این خبر در حالی منتشر شده که اخیرا وزیر خارجه آمریکا در یک مصاحبه تاکید کرده بود که در صورت عدم ایجاد برخی تغییرات در برجام، آمریکا از آن خارج خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۰۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کنگره , ترامپ , برجام