جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲
سخنان ضد اسرائیلی نخست وزیر پاکستان در سازمان ملل:

تجاوزگری اسرائیل در فلسطین به آتش جنگ دامن می زند/ بی توجهی جامعه جهانی به مسلمانان کشمیر و روهینگیا پذیرفتنی نیست

نخست‌وزیر پاکستان طی سخنرانی خود در سازمان ملل مشکلات فراوان مسلمانان فلسطین، کشمیر و روهینگیا را مطرح کرده و خواستار اقدام جدی اعضا برای حل آن شد .
تجاوزگری اسرائیل در فلسطین به آتش جنگ دامن می زند/ بی توجهی جامعه جهانی به مسلمانان کشمیر و روهینگیا پذیرفتنی نیست
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم،  شاهد خاقان عباسی که به منظور شرکت در اجلاس سازمان ملل به  آمریکا سفر کرده بود طی سخنرانی خود به مسائل و مشکلات مسلمانان فلسطینی، کشمیری و روهینگیایی اشاره کرده و خواستار اقدام جدی نهادهای مسئول شد.
وی با حمله به رژیم صهیونیستی و اقدامات تجاوزگرانه مسئولین این رژیم فعالیت‌های آنان در فلسطین اشغالی را جنگ طلبانه و ضد حقوق بشر دانست .
شاهد خاقان عباسی از جامعه جهانی خواست علیه فعالیت‌های رژیم صهیونیستی همصدا شده و اجازه ندهند ظلم هفتاد ساله آنها بر مردم مظلوم فلسطین ادامه پیدا کند .
نخست وزیر پاکستان سپس وضعیت وخیم مسلمانان کشمیری را بیان کرده و پرده از جنایات جنگی ارتش هند در منطقه اشغالی کشمیر برداشت.
وی تاکید کرد رفتار ارتش هند برخلاف قطعنامه جنوا بوده و نقض آشکار حقوق بشر است، و اسلام آباد از نهادهای مسئول می‌خواهد که کمیته تحقیقات تشکیل داده و به وضعیت اسفبار مردم کشمیر رسیدگی کنند.
شاهد خاقان عباسی گفت: تروریسم اینک یک مسئله جهانی است و در سطح جهانی باید حل شود ولی متاسفانه دولت‌هایی وجود دارند که خود حامی تروریسم هستند، در کشمیر ارتش هند از گلوله‌های پلاستیکی استفاده کرده و ده‌ها هزار کشمیری را به قتل رسانده‌ است.
نخست وزیر جدید پاکستان بیان کرد: سیاست خارجی پاکستان دوستی با تمام کشورهاست، ولی ما دائما رفتارهای تحریک آمیز از سوی هند دریافت می‌کنیم و به همین دلیل مجبوریم که قوای دفاعی خود را مستحکم‌تر کنیم، تنها در سال جاری بیش از 600 بار حمله یک طرفه از سوی ارتش هند به مرزهای پاکستان صورت گرفته است.
عباسی اضافه کرد : ما آماده‌ایم که مشکلاتمان با هند را از طریق گفتگو حل کنیم ولی دهلی نو تمام راه‌های گفتگو را مسدود کرده است.
وی سپس به مسئله افغانستان پرداخت و گفت: ما را متهم می‌کنند که از تروریسم حمایت می‌کنیم ولی بدانید که تنها پاکستان بوده که 70 هزار قربانی در مسیر مبارزه با تروریسم داده و بیش از 120 میلیارد دلار ضرر کرده است، ولی متاسفانه یک نفر به این تعداد بالای قربانیان نمی‌پردازد.
نخست وزیر پاکستان یاد آور شد که طالبان هیچ پناهگاهی درون خاک پاکستان ندارد، و تمام فعالیت‌هایش درون خاک افغانستان صورت می‌گیرد، وحتی بارها گروه‌های تروریستی که در خاک افغانستان حضور دارند از مرز مشترک عبور کرده و در پاکستان عملیات تروریستی انجام داده‌اند.
وی گفت: تنها راه حل مشکلات افغانستان مذاکره است و با جنگ هیچ مشکلی حل نخواهد شد، متاسفانه ابرقدرت‌های جهان دلیل ضعف و ناکامی خود در افغانستان را پاکستان می‌دانند که به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. ما نه اجازه خواهیم داد که دامنه جنگ افغانستان به خاک پاکستان کشیده شود و نه خود را گوسفند قربانی این جنگ می‌کنیم.
عباسی سپس به مسئله مسلمانان روهینگیا پرداخته و سکوت مجامع جهانی را تعجب برانگیز خوانده و تصریح کرد: پیش روی چشم جهانیان دولت میانمار و ارتش این کشور در حال نسل کشی مسلمانان روهینگیا هستند، البته برای حل این مشکل باید مسئله فلسطین نیز به سرعت حل شود، زیرا رفتار رژیم صهیونیستی صرفا ایجاد تشنج در منطقه است .
سخنان نخست وزیر پاکستان در حالی مطرح می‌شود که یک ماه پیش ترامپ اسلام آباد را به حمایت از تروریست‌های فعال در خاک افغانستان متهم و پاکستان را تهدید کرد که کمکهای مالی خود به این کشور را قطع می‌کند .
سیاستمداران پاکستان سخنان ترامپ را بی‌اساس دانسته و اعلام کردند که نیازی به کمک‌های مالی آمریکا ندارند.

انتهای خبر/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۰۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تجاوزگری , مسلمانان