دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶
فرماندار بیرجند:

واحدهای شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی از معافیت ۱۰۰ درصدی مالیاتی بهره‌مند شدند

فرماندار بیرجند از معافیت مالیاتی واحدهای مستقر در شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی بیرجند خبر داد و گفت: این معافیت به میزان ۱۰۰ درصد و به مدت ۱۳ سال می‌باشد.
واحدهای شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی از معافیت ۱۰۰ درصدی مالیاتی بهره‌مند شدند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی ناصری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبنی بر حمایت از تولید و اشتغال درآمد تمام اشخاص حقوقی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خراسان جنوبی و همچنین منطقه ویژه اقتصادی بیرجند از پرداخت مالیات بر درآمد معاف شده‌اند.
وی افزود: با تصویب و ابلاغ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور از ابتدای سال 1395 درآمد تمام اشخاص حقوقی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان و همچنین منطقه ویژه اقتصادی بیرجند به دلیل قرار گرفتن در فهرست مناطق کمتر توسعه یافته به میزان 100 درصد و به مدت 13 سال از پرداخت مالیات معاف شدند.
فرماندار بیرجند همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری هشت جانبه بین دستگاه‌های اجرایی در حوزه اشتغال مناطق روستایی استان خبر داد.
ناصری با بیان اینکه این تفاهم‌نامه در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن یک اقتصاد مقاومتی و در جهت توسعه پایدار روستایی منعقد شده است، افزود: هدف از اجرای این تفاهم‌نامه بهبود معیشت، جلوگیری از مهاجرت روستائیان، توسعه صنایع دستی و مشاغل خانگی در روستاها است.
فرماندار بیرجند بیان کرد: اداره کل کمیته امام خمینی (ره)، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، تعاون کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه‌ای، سازمان تعاون روستایی، سازمان بسیج سازندگی، شورای اسلامی استان، دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری هشت دستگاه عضو این تفاهم‌نامه هستند.
ناصری تصریح کرد: امیدواریم با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه ضمن جلوگیری از اقدامات پراکنده و با ایجاد هم افزایی بهترین بهره‌گیری از امکلانات و توان دستگاه‌های اجرایی در راستای توسعه پایدار روستایی صورت پذیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۰۸۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , معافیت , مالیات