سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

کسانی که از واژه‌های جاذب آزادی و حقوق بشر استفاده می‌کنند به آزادی و حقوق انسان‌ها معتقد نیستند

نماینده ولی فقیه درخراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه کسانی که از واژه‌های جاذب آزادی و حقوق بشر استفاده می‌کنند به آزادی و حقوق انسان‌ها معتقد نیستند گفت: درمنطقه‌ای که آن‌ها مسلط شوند کسی جرئت گفتن حرف الف کلمه آزادی راهم ندارد.
کسانی که از واژه‌های جاذب آزادی و حقوق بشر استفاده می‌کنند به آزادی و حقوق انسان‌ها معتقد نیستند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با فرماندهان سپاه انصارالرضا(ع)خراسان‌جنوبی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زین‌العابدین(ع)اظهار داشت: خروج امام حسین(ع) از مدینه هشداری بود که فهم آن نیاز به بصیرت داشت چرا که خاندان پیامبر(ص) در مدینه امنیت نداشتند.
وی با بیان اینکه امام حسین(ع) بعد از خروج از مدینه به مکه رفت گفت: امام حسین(ع) در ایام حج به مکه رسید و روز هشتم که از حساس‌ترین روزهایی است که مردم برای عرفات آماده می‌شوند بخاطر اطلاعات واصله مبنی بر احتمال کشتن حسین(ع) در مکه حج واجب را به عمره تبدیل کرد و مکه را به مقصد عراق ترک‌ کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه متاسفانه مسلمانان در عراق نیز نسبت به اتفاقات بی‌تفاوت بودند گفت: اگر امام حسین(ع) در مکه به شهادت می‌رسیدند هم حرمت حریم امن الهی شکسته می‌شد و خون امام حسین(ع) نیز ضایع می‌شد.
عبادی خاطرنشان کرد: مردم مدینه تازمانی که امام حسین(ع) در آنجا بود می‌توانستند حداکثر بهره را ببرند، اما کسانی که اهل دیانت بودند بصیرت کافی نداشته و کسانی نیز که اهل دین ودیانت نبودند برای دنیایشان تلاش می‌کردند.
وی با بیان اینکه بعد از واقعه کربلا لشکر یزید مدینه را محاصره کرد افزود: بعد از شکستن حصر مدینه توسط یزید وقتی مردم صدای چکمه‌های دشمن را کنار رختخواب خود شنیدند دیگر نمی‌توانستند بی‌تفاوت باشند و زمانی آگاه شدند که سودی نداشت و یزید جان و مال و ناموس مردم مدینه را حلال دانست و به غارت برد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان داشت: برخی مردم با هزینه بردگی برای یزید زنده ماندند که یزید حق کشتن و فروختن آن‌ها را داشت.
عبادی افزود: مکه حریم امن الهی نتوانست امام حسین(ع) را حفظ کند و لشکر یزید مکه را واسطه کرد و خانه کعبه را آتش زد.
وی با اشاره به حکومت مروانی‌ها خاطرنشان کرد: امام علی(ع) به مردم هشدار داده بود که دربرابر دشمن بایستند و تسلیم نشوند و آگاه باشند که جوانی از مروانی‌ها بر آن‌ها حاکم خواهد شد که جان و مال و ناموس آن‌ها را حلال خواهد کرد که این پیش‌گویی امام علی(ع) به واقعیت تبدیل شد و حجاج ابن یوسف حاکم حجاز وعراق شد که بسیار فرد خطرناکی بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اذعان داشت: وقتی اعلام شد حجاج ابن یوسف حاکم شده عبدالله‌ابن‌عمر که برای خودش شخصیت خاصی قائل بود خودش را به درگاه حجاج رساند.
 عبادی درادامه افزود: وقتی عبدالله وارد قلمرو حجاج شد به او گفت طبق فرمایش پیامبر کسی که بدون امام و رهبر از دنیا برود از اسلام بهره‌ای ندارد و به مرگ جاهلیت مرده است و من آمده‌ام با خلیفه مروانی بیعت کنم تا بدون امام و بی‌دین ازدنیا نروم.
وی بیان داشت: حجاج که دراز کشیده بود پای خود را برای بیعت به سمتش دراز کرد و گفت با پایم بیعت کن که عبدالله با ذلت تمام با پای حجاج بیعت کرد.
نماینده ولی فقیه درخراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه کسانی که از واژه‌های جاذب آزادی و حقوق بشر استعمال می‌کنند به آزادی و حقوق انسان‌ها معتقد نیستند گفت: آن‌ها ازطریق این واژه‌ها سعی در خارج کردن رقبای خود از صحنه را دارند و درمنطقه‌ای که آن‌ها مسلط شوند کسی جرئت گفتن حرف الف کلمه آزادی راهم ندارد.
عبادی با بیان اینکه شاهد این مدعا نیز اینکه مردم فلسطین، بحرین و یمن و سوریه و عراق آزاد نیستند، تصریح کرد: هریک ازاین کشورها فقط به اندازه‌ای که از خود دفاع کردند بهره می‌برند و اگر ساده لوحی کنند همه چیز را ازدست خواهند داد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در زمان خود طرحی زیبا را اجرا کرد به این صورت که پول تهیه می‌کرد و برای خرید برده خرج می‌کرد و این بردگان را در مدت یک سال تربیت می‌کرد و درشب‌های قدر نیز آن‌ها را در راه خدا آزاد می‌کرد که این برده‌ها در جامعه تأثیرگذاربودند و منطق اسلامی را گسترش می‌دادند.
نماینده ولی فقیه درخراسان‌جنوبی بیان داشت: مکتب امام باقر(ع)و امام صادق(ع) توانست فضای بازی را در جامعه ایجاد کند و کرسی‌های علم را راه‌اندازی کردند که این کار به سختی انجام شد و فضائل اهل بیت به کسانی که قلب روشن داشتند رسید.
وی افزود: طبق فرمایش حضرت امام خمینی(ره)انقلاب ما دین ماست و اگر اندیشه انقلابی در مسؤولین و مردم باشد همه دنیا درمقابلشان کوچک خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی درپایان خاطرنشان کرد: آنچه که برای ظهور حضرت مهدی(عج) نیازاست آمادگی جامعه بشری است و ظهور وقتی تحقق پیدا می‌کند که این آرمان به حدنصاب برسد اما متأسفانه امام منتظر است ولی ما آماده نیستیم و باید زمینه ظهور را فراهم کنیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۲۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آزادی , حقوق بشر