پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی:

جنایات دنیای کنونی کار عوام نیست بلکه کار درس خوانده‌ها است/ وجود عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی در سراسر دنیا

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: جنایات دنیای کنونی مانند قتل و عام مردم مظلوم دنیا، ویرانی شهرها و آواره کردن مردم و ملت‌ها، کار عوام نیست بلکه کار درس‌خوانده‌ها است.
جنایات دنیای کنونی کار عوام نیست بلکه کار درس خوانده‌ها است/ وجود عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی در سراسر دنیا
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با دانشجویان گروه جهادی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی، به تعریف علم به معنای عام پرداخت و اظهار داشت: علم در هر رشته‌ای از ارزش‌های انسانی دارای درجاتی برای انسان است بنابراین ارزش‌های انسانی زمانی ظاهر می‌شود که همراه با تعهد، اجرای عمل و خضوع باشد.
وی به وجود متخصصان و محققان زیادی در اجتماع اشاره کرد و گفت: زمانی که صحبت از شهید چمران می‌شود باید به همه ابعاد برجسته شخصیت وی توجه کرد زیرا در همه رده‌های دوران تحصیل درجه یک بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تبیین کرد: حضور در صحنه وظیفه، بر ارزش‌های انسانی و دانش انسان می‌افزاید.
عبادی خطاب به  دانشجویان جهادگرتصریح کرد: قلم نهادن در یک دست و انجام وظیفه کردن با دست دیگر توفیقی است که نصیبتان شده است.
وی انجام وظیفه را ارزشمند دانست و تبیین کرد: فرقی نمی‌کند که این انجام وظیفه از نوع خدمت به محرومان، کمک به مردم میانمار و یا ساخت و ساز در حرمین شریفین باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار داشت: متأسفانه در دنیای کنونی دانشگاه‌دیده‌هایی که هدفمند نبودند، علم آن‌ها به جای اینکه سبب خیر رساندن به جامعه شود در چهارچوب هواهای نفسانی و توسعه تکنیکی که نه تنها زندگی مردم بلکه انسانیت را هدف گرفته است، صرف می‌شود.
عبادی به نمونه‌ای از جنایات دنیای کنونی مانند قتل و عام مردم مظلوم دنیا، ویرانی شهرها و آواره کردن مردم و ملت‌ها اشاره کرد و افزود: این اقدامات کار عوام نیست بلکه کار افرادی است که به اصطلاح درس‌خوانده و دارای تحصیلات عالیه است.
وی با اشاره به موضوع پناهجویان به کشورهای اروپایی گفت: متأسفانه  پناهجویان در دنیای کنونی مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی حرکت دانشجویان جهادگر را کار نوعی دانست و توضیح داد: این حرکت طرفداران زیادی دارد و در آینده‌ای نزدیک به صورت جریانی در خواهد آمد.
عبادی بیان داشت: خوشبختانه انسان‌های با انگیزه در همه جای دنیا وجود دارند همانگونه که شاهد حضور و کمک انسان‌های اروپایی به مردم مظلوم فلسطین بودیم لذا عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی در سراسر دنیا وجود دارد.
وی خطاب به جهادگران اظهار داشت: حرکت شما در مقابل حرکت ظلمی که دنیا را به فساد کشانده است بسیار ارزشمند است و و مشتاقان زیادی دارد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه توسعه تفکر جهادگرانه در زمینه‌سازی نجات دنیا کارساز است، ادامه داد: دانشجویان جهادگر بهترین الگویی هستند که این تفکر را کلید می‌زنند.
عبادی اعلام کرد: لذت در هوای نفس سرشکستگی را برای انسان به ارمغان می‌آورد در صورتی که بالاترین لذت‌ها در خدمت به محرومان است زیرا زمانی که خدمت به محرومان و مستضعفان حاصل شد هرگز کهنه نمی‌شود.
وی به دلاورمردان 8 سال دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: جانبازان، شهدا و ایثارگران افرادی هستند که طی دوران دفاع مقدس در مقابل ظلم ایستادگی کردند لذا اگر توفیق صحبت با جانبازی نصیبمان می‌شود انرژی می‌گیریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۳۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جنایت , عدالت‌طلبی , آزادی