جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۹
امام جمعه اسدیه:

آمار تصادفات جاده‌ای نگران کننده است

امام جمعه اسدیه مرکز شهرستان درمیان گفت: آمار بالای تلفات و مصدومان تصادفات جاده ای نگران کننده است.
آمار تصادفات جاده‌ای نگران کننده است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجتالاسلام علیرضا حسینی در خطبه های نمازجمعه شهر اسدیه افزود: از سال 1375 تا 1395 در کشور 500 هزار نفر کشته و تلفات جاده ای داشته ایم که این آمار سه برابر شهدا و کشته ها در دوران انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی است، همچنین براساس آمار پلیس در این مدت تصادفات جاده ای چهار میلیون معلول و مصدوم بر جا گذاشته که این آمار نگران کننده است.
وی بیان کرد: بی احتیاطی از علل اصلی تصافات در کشور است که باید با فرهنگ سازی گام موثری در راستای کاهش تلفات رانندگی برداشته شود.
وی با گرامیداشت 15 مهر روز روستا و عشایر ادامه داد: مسئولان در راستای حل مشکلات عشایر و روستائیان به عنوان مرزنشینان خراسان جنوبی برنامه های موثرتری ارائه دهند.
امام جمعه اسدیه افزود: کم آبی مهمترین مشکل روستائیان و عشایر شهرستان مرزی درمیان است که این مشکل باید برای کاهش مهاجرت روستائیان هرچه سریعتر رفع شود.
وی با تاکید بر اینکه باید مشکلات عشایر و روستائیان به صورت ریشه ای بررسی و حل شود بیان کرد: عشایر علیرغم خشکسالی های چندین ساله اخیر همچنان با تولیدات خود در شرایط سخت در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثری دارند.
حجت الاسلام حسینی با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: امنیت امروز جامعه به برکت خون شهدا و تلاش شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی حاصل شده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه بیستم مهر روز بزرگداشت حافظ شیرازی نام دارد، افزود: حافظ شاعر استثنایی و اعتقادی در تاریخ است و اشعارش نشان‌دهنده پیوند عمیق و استوار این شاعر نام‌آور با ولایت و امامت و نشان‌ دهنده پاکی و خلوص اوست.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۳۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تلفات , تصادفات , نماز جمعه