يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳
مسؤول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی :

عدم آشنایی در اصل فضای مجازی سبب مشکلات فراوان در حیطه‌های مختلف می‌شود

مسؤول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی، گفت: عدم آشنایی در اصل فضای مجازی سبب مشکلات فراوان در حیطه‌های مختلف می‌شود.
عدم آشنایی در اصل فضای مجازی سبب مشکلات فراوان در حیطه‌های مختلف می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سعید کسرایی‌نیا صبح امروز در نشست خبری دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی که با موضوع نخستین دوره راهنمایان سواد فضای مجازی برگزار شد، اظهار داشت: اینکه اهمیت فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی است از کلیدی‌ترین و تأکیدی‌ترین جملات مقام معظم رهبری بوده که نشان‌دهنده اهمیت بالای این مقوله است.
وی افزود: متأسفانه بحث فضای مجازی برای اقشار جامعه چندان قابل درک نیست و نیز در استان نگاه قطعی و کاربردی به فضای مجازی صورت نمی‌گیرد.
مسؤول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی، گفت: باید به این امر که کاربران فضای مجازی چقدر می‌توانند در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی فعالیت کنند و همچنین در بحث درآمدزایی و اشتغال‌زایی، اجتماعی و حتی بین‌الملل نقش بسزایی داشته باشند، دقت شود.
کسرایی‌نیا با بیان اینکه مجموعه سراج در طول یک سال توانسته در بخش فضای مجازی فعالیت کند، تصریح کرد: باید به بحث آموزشی این مقوله توجه شود، در دنیا از واژه سواد رسانه‌ای استفاده می‌شود در صورتیکه مقام معظم رهبری واژه سواد فضای مجازی را بیان کرده‌اند.
وی اضافه کرد: در بخش فضای مجازی کارشناسانی هستند که اعتقاد به صفر و صد بودن این مبحث را دارند و بر این باورند که فضای مجازی یا خوب مطلق است و یا بد مطلق، همچنین میل به گذاشتن دوره‌های فضای مجازی کم است و این موارد از مشکلات فضای مجازی تلقی می‌شود.
مسؤول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی ، افزود: عدم آشنایی در اصل فضای مجازی سبب مشکلات فراوان در حیطه‌های مختلف می‌شود، مجموعه استانی سازمان فضای مجازی سراج توانسته است دوره‌ای را تحت عنوان راهنمایان فضای مجازی راه‌اندازی کند که شامل دو نفر روانشناس، دو نفر کارشناس، دو نفر آی‌تی و همچنین دو نفر مبلغ است.
کسرایی‌نیا اذعان داشت: در اعتکاف امسال بیش از ۳ هزار ساعت کارشناس بالغ بر ۲۰ مسجد در ۴ شهرستان و همچنین در ۱۵ مدرسه و فضای آموزشی عالی این اتفاق افتاد.
وی یادآور شد: اولین دوره تربیت مربی، اولین دوره تولید کننده محتوا و اولین دوره توانمندسازی مشاورین در دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی با حضور اساتید برجسته ملی و استانی با موضوع سواد فضای مجازی برگزار می‌شود.
 مسؤول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی، اضافه کرد: این مقوله شامل، تفکر انتقادی، اصول سخنوری، سواد بازی‌های رایانه‌ای، شناخت شبکه‌های اجتماعی، امنیت کاربری، تکنیک‌های اقناعی، مبانی سواد فضای مجازی، خانواده و رسانه‌های دیجیتال، اعتیاد اینترنتی و سوژه‌یابی در فضای مجازی می‌باشد.
کسرایی‌نیا با اشاره به مزایای شرکت در دوره سواد فضای مجازی، خاطرنشان کرد: آموزش به صورت کارگاهی، اعطای مدرک معتبر به همراه بسته آموزشی، به کارگیری در نهضت سخنرانی‌های سواد فضای مجازی و معرفی به سازمان‌ها جهت بهره‌گیری در آموزش سواد فضای مجازی از جمله مزایای شرکت در این دوره است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۴۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سراج , فضای مجازی