چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۳
رئیس دبیرخانه کانون‌های مساجد خراسان جنوبی:

مبارزه با "جنگ نرم" از مهم‌ترین محورهای کانون‌های فرهنگی مساجد است

رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری همایش ارکان مسجد در طبس گفت: احیای ارزش‌های دینی و انقلابی و مبارزه با جنگ نرم دشمن از مهمترین محورهای کانون‌های فرهنگی مساجد است.
مبارزه با "جنگ نرم" از مهم‌ترین محورهای کانون‌های فرهنگی مساجد است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام ابراهیم سبزه‌کار صبح امروز در همایش ارکان مسجد که در نمایندگی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری شهرستان طبس برگزار شد اظهار داشت: احیای ارزش‌های دینی و انقلابی، جذب جوانان به مسجد، مبارزه با جنگ نرم دشمن از مهمترین محورهای تلاش مساجد است.
وی افزود: دشمن با تمام قوا دنبال جذب اندیشه جوانان به غرب است که رسالت سنگینی برای همه خادمان مساجد ایجاد می‌کند و باید با همکاری بسیج و سپاه و به دور از منیت‌ها دنبال موثر شدن کانون‌ها باشیم.
رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان خراسان جنوبی بیان کرد: امروز با نگاهی به از خودگذشتگی شهدا و مدافعان انقلاب و حرم، هیچ اختلافی در سطوح هیئت امناء، کانون‌ها، پایگاه‌های بسیج و خادمان مساجد پذیرفته نیست و باید با مطالعه، فکر و متناسب با نیاز جوان فقط دنبال جذب ذائقه‌های جوانان باشیم.
سبزه‌کار تصریح کرد: دو چوب یکی شد دار اعدام و دیگری منبر که در این حال چوب منبر بر دار فخر می‌فروخت که دار به جواب آمد و گفت: اگر توی منبر به طور صحیح منبری می‌کردی نوبت به من به دار نمی‌رسید.
تلاش کنید حضور نسل جوان و نوجوان در مساجد پررنگ‌ شود
امام جمعه طبس نیز در این همایش گفت: تلاش کنید تا حضور نسل جوان و نوجوان در مساجد پررنگ‌ شود و فعالیت بیشتری کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین مهاجریان‌مقدم افزود: برخوردها در مساجد از سوی خادمین باید با حسن خلق و صبوری باشد و هیئت امنا و خادمین و فعالین مساجد باید بسیار رعایت این مهم را بکنند.
وی تصریح کرد: دوران جنگ نرم برای پیشگیری از صدور انقلاب توسط دشمن درحال گذر است که باید همه با وحدت زیر بیرق ولایت و استفاده از رهنمودهای رهبری کار فرهنگی انجام دهیم.
مهاجریان‌مقدم گفت: سربلندی ایران در جنگ سخت نتیجه همدلی و تبعیت‌پذیری از ولایت بود و امروز نیز ادامه همان جهاد برای حفظ دست‌آوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی است.
مسجد باید سنگ ارزش‌های اسلامی باشد
امام جمعه طبس خاطرنشان کرد: مساجد از مهمترین سنگرهای مورد حساسیت دشمن است و سعی در نفوذ بر این سنگر مهم اسلام و انقلاب دارد که هوشیاری خادمین مساجد را می‌طلبد.
وی گفت: مسجد باید سنگر ارزش‌های اسلامی باشد و دشمن سعی دارد این محوریت را خدشه‌دار کند و باید مواظبت کنیم تا مسجد در راه دیگری بنا نشود.
پرورش نخبگان با استفاده از تجربه بزرگان مسجد رقم می‌خورد
مدیر حوزه‌های علمیه شهرستان طبس نیز گفت: پرورش نخبگان با استفاده از تجربه بزرگان مسجد و انرژی جوانان در مساجد رقم خواهد خورد اگر محوریت خدمت در مسجد ولایت و ارزش‌های انقلابی و اسلامی باشد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس نیز در این همایش با اشاره به جایگاه والای مساجد در تربیت شهدای انقلاب اسلامی گفت: مسجد فقط جای نماز و عبادت نیست بلکه مکانی برای تجمعات سیاسی و کار فرهنگی و سنگری برای دفاع از ارزش‌های انقلابی و تربیت نسل ارزشی است.
شهید حججی پرورش یافته مساجد بود
سرهنگ رمضان‌علی فرحبخش‌ثانی افزود: شهید حججی که جهانی را متحول کرد و نگاه‌ها را به سوی ارزش‌های دینی و انقلابی کشاند پرورش یافتگان مساجد بود که در مسجد و با محوریت روحانیت تاثیرپذیر از کار فرهنگی امروز و در گذشته و دفاع مقدس، خالق حماسه می‌شوند.
وی تاکید کرد: اگر پیروزی 8 سال دفاع مقدس رقم خورد و امروز نیز حضور جوانان و فرزندان ایران در دفاع از حرم حضرت زینب(س) به پا برمی‌خیزند حاصل اخلاص، دیانت، مدیریت صحیح فرهنگی و تبیین ارزش‌ها در مساجد است.
فرحبخش‌ثانی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت: بسیج بال حقیقی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است که شجره طیبه حلقه‌های صالحین به لطف روحانیت و خادمین و هیئت امنای مساجد برگزار می‌شود تا بتوانیم موجب تحقق خواسته‌های رهبر معظم انقلاب باشیم.
حجت‌الاسلام مهدی آئین‌پرست رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد طبس هم گفت: براساس آخرین آمار 296 مسجد با 70 کانون فرهنگی، هنری فعال در شهرستان طبس فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۷۲۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مساجد , جنگ نرم