شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
کارشناس مسائل سیاسی:

اروپا رهرو آمریکا است/ توان موشکی برگ برنده کشور است/ حضور یک جاسوس در تیم مذاکره‌کننده بیانگر حقایق زیادی است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: در مذاکرات هسته‌ای برای اینکه امتیاز بگیریم برگ‌های برنده را دادیم و اکنون دشمن دست روی توان موشکی گذاشته در حالی که توان موشکی برگ برنده کشور است.
اروپا رهرو آمریکا است/ توان موشکی برگ برنده کشور است/ حضور یک جاسوس در تیم مذاکره‌کننده بیانگر حقایق زیادی است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حامد شبانی اظهار کرد: نگاه دولتمردان به دشمن با نگاه انقلاب اسلامی متفاوت است و قائل به این هستند که باید در مذاکره به قدری به طرف مقابل امتیاز بدهیم که دیگر برایشان صرف نکند که ما را تحریم کنند.
*رؤسای جمهور آمریکا بازیگرهای تصمیمات دیگران هستند
وی افزود: عدّه‌ای برای اینکه شکست خود در برجام را توجیه کنند می‌گویند که شانس ما بوده که زمان خاتمی بوش آمده و زمان آقای روحانی ترامپ آمده است در حالی‌که در آمریکا دولت‌ها تصمیم‌گیر نیستند و افراد و همانطور که مقام معظم رهبری گفتند شبکه خبیث صهیونیستی پشت صحنه تصمیم می‌گیرند و رؤسای جمهور بازیگرهای تصمیمات آن‌ها هستند.
کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: ترامپ شاید در مسائل سیاسی و امنیتی بی‌تجربه باشد امّا از نظر اقتصادی به آمریکا کمک کرده و در یک سالی که گذشت تنها ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی از عرب‌ها به آمریکا برده و برای کارخانجات اسلحه‌سازی آمریکا مشتری‌های کلانی پیدا کرده است.
شبانی ادامه داد: ترامپ به شدّت بر روی اقتصاد داخلی خود تاکید دارد و جریمه‌های سنگین برای عدم استفاده از تولیدات داخلی وضع کرده است.
وی تصریح کرد: در جریان برجام ترامپ فشار به ایران می‌آورد که برجام را لغو خواهد کرد و اروپایی‌ها نیز از لغو برجام سخن می‌گویند و نتیجه این می‌شود تا ایران از ترس خود به اروپا پناه برد و اروپا نیز موضوع باج مجدّد و کنار گذاشتن توان موشکی را مطرح می‌کند.
*دشمن می‌خواهد انقلاب اسلامی در دنیا الگو نباشد
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه قصد دشمن در کلان این است که انقلاب اسلامی ایران را به عنوان یک مدل حکومتی ناکارآمد نشان دهد تا در دنیا تبدیل به الگو نشود، گفت: دست گذاشتن بر روی انرژی هسته‌ای، تحریم و موضوعات اقتصادی از روش‌های دشمن برای زیرسؤال بردن جمهوری اسلامی ایران است.
شبانی با اشاره به اینکه ابتدا سپاه را تحریم می‌کنند و می‌خواهند عامل شکست برجام را سپاه عنوان کنند تا افکار عمومی این نهاد را مجبور کنند تا از مواضع خود عقب‌نشینی کند، گفت: آنچه که برجام را به حاکمیت تحمیل کرد و این عقب‌نشینی را در برابر غرب رقم زد افکار عمومی بود که دولتمردان توانستند افکار عمومی را طوری جهت دهند که اگر از هسته‌ای عقب بکشیم تحریم‌ها از بین می‌رود.
وی ادامه داد: همین افراد دوباره قصد دارند تا به افکار عمومی جهت دهند که برای بهبود وضعیت حاکمیت از توان موشکی بگذرد و سپاه را از منطقه عقب بیاورند تا دشمن به اهداف خود برسد.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه امروز چاقوی تیز سپاه زیرگلوی رژیم صهیونیستی است، گفت: وقتی سپاه این چنین موفق عمل می‌کند از نظر دشمن باید تحریم شود و عدّه‌ای برای اینکه مسئولیت فاجعه برجام را بر عهده نگیرند به افکار عمومی جهت می‌دهند تا این برگ برنده کشور در بین دشمن را تخریب کنند.
شبانی خاطرنشان کرد: باید تجربیّات و عملکرد آمریکا از گذشته تاکنون را بررسی و فرمایشات مقام معظم رهبری و تناقضات دولتی‌ها را در کنار هم بگذاریم و به مردم نشان دهیم.
وی با بیان اینکه حضور یک جاسوس در تیم مذاکره‌کننده بیانگر حقایق زیادی است تصریح کرد: تجربه و حقایق باید برای مردم بیان شود تا تجربه برای مردم کسب شود و بدانند که آمریکا قابل اعتماد نیست.
*توان موشکی برگ برنده کشور است
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دشمن تمام ارکان نظام و اسلام را هدف قرار داده است، گفت: در مذاکرات هسته‌ای برای اینکه امتیاز بگیریم برگ‌های برنده را دادیم و اکنون دشمن دست روی توان موشکی گذاشته در حالی که توان موشکی برگ برنده کشور است.
اروپا رهرو آمریکا و اقتصاد اروپا وابسته به آمریکا است*
شبانی تصریح کرد: اروپا رهرو آمریکا و اقتصاد اروپا وابسته به آمریکا است و همه در پشت صحنه یکی هستند و می‌خواهند توان موشکی ایران را بگیرند در حالی که امنیّت و استقلال کشور به این توان دفاعی بستگی دارد.
وی افزود: اقتصاد مقاومتی، تکیه به توان داخلی، اعتماد به جوان‌ان به جای واردات و عدم وابستگی به نفت در اقتصاد مطمئناً استقلال و رفع مشکلات کشور را در پی خواهدداشت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۸۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , موشک , مذاکره