شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹
عضو شورای شهر بیرجند

انتخاب شهردار بیرجند به معنای نفی سایر گزینه‌ها نیست/ با انتخاب شهردار برای ایجاد شهری فارغ از دغدغه تلاش کنیم

عضو شورای شهر بیرجند گفت: انتخاب شهردار بیرجند از بین گزینه‌های مطرح شده به معنای نفی سایر گزینه‌ها نیست و سایرین هم دارای توانمندی‌های قابلی هستند لذا باید از طرز تفکر و برنامه‌های آنها در مدیریت شهری استفاده شود.
انتخاب شهردار بیرجند به معنای نفی سایر گزینه‌ها نیست/ با انتخاب شهردار برای ایجاد شهری فارغ از دغدغه تلاش کنیم
 
به گزارش گزوه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی طاهری‌بجد پیش از ظهر امروز در جلسه شورای شهر بیرجند، پیرامون انتخاب شهردار بیرجند، اظهار داشت: اعضای شورای شهر به دنبال انتخاب شهرداری که دارای شرایط لازم جهت تصدی این پست باشد بودند.
وی بیان داشت: در شهرداری بیرجند انشقاق‌های زیادی بین افراد ایجاد شده بود و هر گروهی یک نفر را صالح و توانمند می‌دیدند لذا خرد جمعی شورای شهر تصمیم گرفت فردی را انتخاب کند که دارای شرایط و تخصص‌های لازم و سابقه مدیریت شهری باشد.
عضو شورای شهر بیرجند اعلام کرد: با توجه به سابقه قانون‌مداری و قانون‌مندی امور در شهرداری و رضایت همه گروه‌ها، جریانات سیاسی نظام و رضایت شهروندان محمدعلی جاوید با اخذ اکثریت آراء به عنوان شهردار بیرجند انتخاب شد.
طاهری‌بجد ادامه داد: انتخاب شهردار بیرجند از بین گزینه‌های مطرح شده به معنای نفی سایر گزینه‌ها نیست و سایرین هم دارای توانمندی‌های قابلی هستند لذا باید از طرز تفکر و برنامه‌های آنها در مدیریت شهری استفاده شود.
وی پیرامون دو رأی مخالف و سفید اعضای شورای شهر، اذعان داشت: هیچ کدام از ما در شورای شهر رأی مخالفی را مبنی بر انتخاب جاوید نشنیدیم، باید در رأی دادن به اغنای وجدانی برسیم و این دو فرد به دلیل وسواس به این نتیجه نرسیدند و این آراء را به معنای مخالفت نمی‌بینیم.
مرتضی یزدان‌شناس نیر در این جلسه بیان داشت: در انتخاب شهردار بیرجند از خرد جمعی و نظرات کارشناسان و نخبگان استفاده شده است.
عضو شورای شهر بیرجند تبیین کرد: با تصویب شورای شهر برای استفاده از خرد جمعی کارگروهی تشکیل شد و افرادی که از سوی مردم، اعضای شورای شهر و صاحب نظران معرفی می‌شدند در کارگروه‌ها مطرح  و به ارائه برنامه های خود می‌پرداختند.
وی اعلام کرد: برای اینکه به شهردار منتخب برسیم 2 هزار و 750 نفر ساعت کار کردیم و این موجب شد تا در بهترین شرایط این موضوع ختم به خیر شود.
عضو شورای شهر بیرجند با بیان اینکه در پنج شنبه گذشته محمدعلی جاوید به عنوان شهردار جدید بیرجند انتخاب و معرفی شد، خاطرنشان کرد: با انتخاب شهردار همه مردم و مسؤولان برای ایجاد شهری فارغ از دغدغه تلاش کنند.
یزدان‌شناس در پایان مطرح کرد: نقاطی از شهر نیازمند حمایت است که باید برطرف کنیم و فاصله طبقاتی را به حد مطلوب برسانیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۸۵۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انتصاب , شهردار , بیرجند