سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۶
عضو شورای عالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو:

ژئوپارک طبس می‌تواند دومین ژئوپارک کشور پس از قشم باشد

عضو شورای عالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو گفت: یک برنامه یک ساله در سطح ملی و یک برنامه دو ساله در سطح جهانی پیش‌بینی شده است تا با برنامه‌ریزی مشخص این شهرستان به عنوان یک ژئوپارک به جهانیان معرفی شود.
ژئوپارک طبس می‌تواند دومین ژئوپارک کشور پس از قشم باشد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا امری‌کاظمی صبح امروز درجلسه تخصصی ژئوپارک طبس در محل معاونت استانداری فرمانداری ویژه طبس اظهار داشت: ژئوپارک یک ابتکار جدید برای توسعه جوامع محلی است.
وی تصریح کرد: آموزش و حفاظت از میراث بشری از مهم‌ترین اهداف ژئوپارک است و این یک ایده جدید بوده تا ایجاد اشتغال و درآمد و ارتقای فرهنگی و علمی داشته باشد و زمین‌شناسی تنها یک بهانه است تا سیستم مدیریتی در یک سرزمین پیاده شود.
عضو شورای عالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو عنوان داشت: حاکمیت محلی و حمایت اسپانسرها و همیاران مالی و مردم علاقه‌مند به این موضوع که در طبس داریم، نقطه قوتی برای ایجاد ژئوپارک جهانی است.
امری‌کاظمی ادامه داد: طبس نیمی از راه را رفته و یک برنامه یک ساله در سطح ملی و یک برنامه دو ساله در سطح جهانی پیش‌بینی شده است تا با برنامه‌ریزی مشخص این شهرستان به عنوان یک ژئوپارک به جهانیان معرفی شود.
وی اضافه کرد: طبس اقامتگاه‌های بوم‌گردی مناسبی دارد که از دیدن آن شگفت‌زده شدم و در مورد مسائل فرهنگی و تاریخی باید همکاری مناسبی صورت گیرد و وجود امامزاده می‌تواند قلب ژئوپارک جهانی طبس باشد و در یک جامعه اسلامی امامزاده برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.
عضو شورای عالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو افزود: از همه ارگان‌ها درخواست همکاری داریم و طبس به عنوان یک منطقه نمونه گردشگری خواهد توانست خود را به جهان معرفی کند و با حضور توریست‌های تخصصی در این منطقه از آنان بهره‌مند شود.
امام جمعه طبس نیز، در این مراسم ضمن خیرمقدم به رئیس شورای عالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو و عضو شورای عالی ژئوپارک‌های جهانی یونسکو ، عنوان داشت: منطقه طبس استعدادهای خدادادی خوبی جهت پیشرفت و توسعه دارد.
وی تصریح کرد: به دلیل شکست آمریکا در صحرای طبس این شهرستان مشهور شده است و نشان می‌دهد این منطقه یک نقطه دارای اهمیت است و از طرفی وجود امامزاده بیانگر آن است که مردم طبس مهمان‌نواز بوده‌اند که این امامزاده در حمایت مردم طبس در آمده است.
حجت‌الاسلام سیدابراهیم مهاجریان‌مقدم گفت: امید است خاطرات خوبی از طبس داشته باشند و برای حضور مجامع بین‌المللی زمینه خوبی ایجاد شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۹۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قشم , طبس , ژئوپارک