پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
محمد رستمی:

تغییر جبهه نیازمند تغییر ابزار است

محمد رستمی: همانطور که جنگ سخت نیاز به ابزار داریم برای مقابله با تهدیدات در جنگ نرم نیز باید ابزاری را جست و جو کنیم تا در برابر دشمن پیروزمندانه مقابله کنیم.
تغییر جبهه نیازمند تغییر ابزار است
 
بعد از حماسه دفاع مقدس، شاهد راهبرد جدیدی از طرف دنیای استکبار برای مقابله با انقلاب اسلامی بودیم. راهبردی که بعد از دیدن فداکاریهای ملت ایران در جبهه به فکر این عناصر افتاده بود چیزی نبود جز طراحی " جنگ نرم " نبود. در این نوع جنگ بر خلاف جنگ سخت هدف افکار و عقاید هست که مورد هجمه قرار میگیرد و ویژگی های دیگری که زیاد بیان شده است.
اما همانطور که جنگ سخت نیاز به ابزار داریم برای مقابله با تهدیدات در جنگ نرم نیز باید ابزاری را جست و جو کنیم تا در برابر دشمن پیروزمندانه مقابله کنیم.
در واقع باید اشاره کنیم که با تغییر جبهه نیازمند تغییر ابزار هستیم. برای اینکه بفهمیم چقدر در زمینه این تغییر خوب عمل شده است کافیست چند سوال مطرح کنیم. آیا امروز وقتی اسم جهاد می‌آید کسی جهاد در عرصه جنگ نرم به فکرش خطور میکند یا نه؟ آیا زمانی که از ابزار جنگ سخن به میان می‌آید به غیر از اسلحه و سلاح‌های نظامی، ابزار جنگ نرم به فکر ما می‌آیند یا نه؟ آیا وقتی از فرهنگ شهادت و شهید صحبت می‌شود، سخن از شهدا و جهادگران جنگ نرم به میان می‌آید یا نه؟؟ قضاوت در رابطه با این سوال‌ها با خود مخاطب اما نکته مهم این است که این سؤال‌ها را باید به صورت دقیق جواب داد تا بفهمیم که آیا جبهه که تغییر کرد، تغییر در فکر و اندیشه و ابزار هم‌زمان با این تغییر به وجود آمد یا نه؟
دو ابزار مهم در انتقال و ترویج فرهنگ اسلامی و انقلاب، هنر و ادبیات است. اینکه آیا به این رسیده‌ایم یا نه بماند تا باز هم در ذهن مخاطب جواب داده شود.
در این بین شاید یکی از کسانی که در این عرصه گام برداشته است مرحوم قیصر امین پور هستند. جملاتی که رهبری بعد از درگذشت ایشان در پیام تسلیت و دیدار شاعران این شاعر بیان کردند جملاتی است که بسیار قابل تدبیر است.

" بسم الله الرحمن الرحیم
با اندوه و دریغ، خبر تلخ درگذشت شاعر فرزانه‌ی انقلاب دکتر قیصر امین‌پور را دریافت کردم. از دست دادن او برای اینجانب و برای همه‌ی اصحاب شعر و ادب، خسارت‌بار است. او شاعری خلاق و برجسته بود و همچنان به سمت قله‌های این هنر بزرگ پیش میرفت.
درگذشت او آرزوهائی را خاک کرد، ولی راه فتح قله‌ها را امید است دوستان و یاران نزدیک و شاگردان این عزیز، ادامه دهند. او و دوستانش نخستین رویش‌های زیبا و مبارک انقلاب در عرصه‌ی شعر بودند و بخش مهمی از طراوت و جلوه‌ی این بوستان، مرهون ظهور و رشد آن عزیز و دیگر دوستان همراه اوست. خداوند پاداش خوبیهای او را امروز که بیش از گذشته به آن نیازمند است، با کَرََم و فضل به او برگرداند و او را در آغوش رحمت و مغفرت خویش بگیرد. به خاندان و بازماندگان و دوستان و شاگردان آن عزیز صمیمانه تسلیت میگویم.
سیّدعلی خامنه‌ای ۹/ آبان/۱۳۸۶

مجاهدت فقط محدود بر عرصه های جنگ سخت نیست. می شود اینگونه شد که در کنار رهبرت باشی و او هم اینگونه از تو تعبیر کند.
به یاد همه مجاهدان عرصه جنگ نرم به خصوص، مرحوم حمید سبزواری و مرحوم حسین سخا( مرد ما میتوانیم ).
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۰۲۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جنگ نرم , جنگ سخت