پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
محمد حسین موید:

شب‌هایی که روز شدند

محمد حسین موید: مروری بر دستاورد‌های انقلاب اسلامی تا به امروز
شب‌هایی که روز شدند
 
تشکیل حکومتی جمهوری و  اسلامی بر مبنای زمام داری ولایت فقیه تا روز ظهور و تحویل دادن جامعه اسلامی به امام زمان (عج)
«انقلاب ما انفجار نور بود»
انقلاب اسلامی ما به بهترین مثال تشبیه شده است، فجر و سپیده.همه میدانیم هنگامی که غروب میشود رفته رفته شب می آید و تمام آسمان را کم کم فرا میگیرد اما میدانید چه موقع سیاهی شب به طور کامل همه‌گیر میشود؟؟؟آری دقیقا قبل از طلوع خورشید و سپیده دم. اوایلش بین الطلوعین است و کم کم شعشعه‌های نور میزد بیرون از دل آسمان تا وقتی که طلوع کامل شکل میگیرد.
روزهای حکومت پهلوی روزهایی بود که در واقع شب بود.انقلاب اسلامی ما هم درست مانند بین الطلوعین است که در حال آماده سازی خود برای تحویل پرچم به صاحب اصلی آن است .دقیق همان طلوع بزرگ که همه ما منتظر آن هستیم .این را میشود بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ۵۷ دانست .

تشکیل حکومتی بر مبناهای استقلال آزادی و جمهوری اسلامی
دستاورد مهم دیگر بیرون آمدن مردم و تازه شدن هوای غبار آلود و بسته‌ی کشور در زمان طاغوت بود. قبل از انقلاب در نظام حکومتی استبدادی مبنای تصمیات سیاسی فرهنگی اقتصادی و...همه و همه بر مبنا حرف شاه بود .
با این انقلاب ارزشمند ورق برگشت و مبنا را نظام جدید بر پایه‌ی حرف مردم قرار داد، همچنین از همان ۵۷ تا به امروز گروه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی متفاوت شکل گرفت که این خود نشان از وجود آزادیست که بسیار سازنده است .
در مورد ازادی و استقلال مردم می‌توان به برگزاری انتخابات‌های بیشمار و سالم ار اول انقلاب تا به همین امروز نام برد.

پیروزی در جنگ ۸ ساله مقابل ابرقدرت های جهان
آنقدر پیرامون این موضوع بحث شده است که دیگر نیاز به مقدمه هم ندارد، میروم سر اصل موضوع این دستاورد عظیم، همه‌ی ما میدانیم که ما تنها در مقابل کشور عراق نجنگیدیم بلکه همه کشورها دست در دست هم داده بودند تا انقلاب جدید و نوظهور ما را از پا در بیاورند .غافل از اینکه این انقلاب با رهبری رهبری فرزانه بدین جا رسیده بود و همچنین غافل بودند از مردمی با اعتقادات راسخ به مفاهیمی چون ولایت فقیه و شهادت و ...
جلوتر که امدیم جنگ را هم با این آرمان‌ها پیروز شدیم.

دستاوردهای نظامی _خودکفایی و استقلال_دفاعی و امنیت
با توجه به تجربیات به دست آمده از جنگ، امروزه بیشتر وسایل جنگی و تاکتیک‌های نظامی که در ارتش و سپاه بکار گرفته میشود ساخت کارخانجات داخلی خودمان است. پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در تولید انواع موشک، خمپاره، توپ، انواع اسلحه و تولید قطعات هلیکوپتر و هواپیماهای نظامی و سیستم‌های کنترل رادار توسط ارتش و سپاه و وزارت دفاع نشان دهنده‌ی خودکفایی نظامی است .علاوه بر خودکفایی کشور عزیزمان به مرز استقلال دفاعی نیز رسیده به طوری که نیرو نظامی کشورمان جزو قوی‌ترین ارتش های دنیاست .
_تبدیل شدن به قدرت منطقه‌ای موثر
_قطع دخالت‌های بیگانگان و مستشاران آنان در امورنظامی
_دفاع از مسلمانان مظلوم فلسطین، عراق، سوریه یمن و...  و همچنین حضور فعال و موثر در کشورهای عراق و سوریه...

دستاورد های خارجی
خارج شدن کشور از زیر سلطه‌ی ابر قدرت‌ها بلاخص آمریکا و انگلیس
تحقیر شدن وجه آمریکا در نظام‌های جهانی و بین‌المللی
تبدیل به الگو شدن جامعه و انقلاب ایران برای مردم مسلمان و غیر مسلمان دیگر کشورهای جهان برای خروج از زیر سلطه‌ی استبدادهای خارجی و داخلی کشورشان
جهانی سازی مبارزه با رژیم منحوس اشغالگر قدس
به وجود آوردن اتحاد بین کشورهای مسلمان و اتحاد بین جمعیت های شیعه و اهل سنت
ارائه‌ی الگویی از نظام و حکومت مردم سالاری دینی و نفی ایدئولوژی‌های سوسیالیستی و لیبراستی

اینها تنها برشی بود از دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی ایران که بخشی دیگر از این دستاورد‌ها همانند هسته‌ای،پزشکی، علمی و... را در یادداشت بعدی خواهم گفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۹۱۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب , دستاورد