چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
حسین بذرگری:

انقلاب اسلامی پیروزی قدرت معنوی بر قدرت مادی بود

حسین بذرگری:انقلاب اسلامی نشان داد که می‌توان با ارزش‌های اسلامی به قدرت رسید و بر قدرت مادی پیروز شد.
انقلاب اسلامی پیروزی قدرت معنوی بر قدرت مادی بود
 
۱۲ بهمن بود که امام خمینی بعد از ۱۵ سال تبعید به ایران برگشت، آن هم چه بازگشتی، بازگشتی که همراه شده بود با استقبال باشکوه مردم.
 چندی پیش در همین کشور کسی که زمانی شاه این مملکت بود و بالاتر از حرف او حرفی نبود به بدترین حالت ممکن و در اختفاء از این کشور فرار کرد اما در روز 12 بهمن داستان برعکس بود، رهبری که سال‌ها از وطن خود دور بود بعد از چندین سال به کشورش برگشت و شاهد استقبال بی‌نظیر مردم بود، این استقبال به گونه‌ای زیاد بود که روزنامه کیهان در ویژه نامه‌ای که به مناسبت ورود امام در بعد از ظهر آن روز منتشر کرد نوشت طول جمعیت استقبال کننده به ۳۳ کیلومتر می‌رسید، مسیری که سراسر آن همراه شده بود با گلهایی که نشان از عشق و علاقه مردم به رهبرشان و خیر مقدم آن‌ها به عزیزشان بود.
این بازگشت یعنی پایان دوره شاهنشاهی و ظلم و استبداد در این کشور و آغاز فصل جدیدی یا به عبارتی بهاری دیگر در این سرزمین بود که اکنون در آستانه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی آن هستیم.
این انقلاب برای ماندن شهید داد، شهدای که افتخار ما هستند و شهدای که با دیدن عکس آن‌ها در ورودی شهرها باید خجالت زده و شرمسار آن‌ها به خاطر کوتاهی‌های خودمان باشیم نه اینکه یاد آرامستان بیفتیم(البته بعضی از مسئولین ما ناخودآگاه به این فکر می‌افتند و قصد خاصی ندارن!!!)
انقلاب اسلامی انقلابی بود که دشمن را حیرت زده کرد و همه مورخان و اندیشمندان علوم سیاسی آن‌را جزو بزرگترین و نادرترین حوادث تاریخ معاصر نه تنها در ایران بلکه در بشر دانستند.
اما چرا انقلاب به این میزان ماندگار و حماسی شد، شاید بتوان بهترین دلیل ماندگار شدن این انقلاب را داشتن رهبری عالم و مردمی دانست و از سویی دیگرمردمی دیندار و ولایتمدار که پشت سر رهبرشان بوده و در کنار او مقابل ظلم ایستادند.
این انقلاب به گونه‌ای بود که ساختار نظام را که عمدتا مادی بود و بر اساس قدرت‌های مادی شکل گرفته بود را با تکیه بر ابزار معنوی بر هم زد و نشان داد که می‌توان با ارزش‌های اسلامی به قدرت رسید و بر قدرت مادی پیروز شد، این پیروزی نشان داد که دین اسلام با توجه به گسترش علم در تمامی عرصه‌ها منزوی نشده بلکه راه نجاتی برای بشر گشته است.
 انقلاب اسلامی ایران شکاف عمیق میان حکومت‌های مردم سالار و حکومت‌های دینی را با طرح و اعمال نظریه مردم سالاری دینی پر نمود و بر اساس نیاز مردم به کنار رفتن زور و استبداد شکل گرفت و با حمایت مردم ادامه‌دار شد لذا باید از این تجربه استفاده کرد و خواسته‌ها و مطالبات مردمی را پیگیری کرد تا مردم را نسبت به این انقلاب دل‌گرم نگه داشت.
خلاصه این مباحث این است که این انقلاب بزرگتر از اشخاص خاصی است که می‌خواهند به هر نحوی که شده به آن آسیب برسانند و یا دشمنانی که به دنبال نابودی آن هستند لذا این انقلاب با این رهبر انقلابی و این مردم انقلابی بیدار، بیدی نیست  با این بادها بلرزد و ان شاء الله در نهایت به دست صاحب اصلی آن خواهد رسید، البته این موضوع کم کاری و کوتاهی مسئولین و دولتمردان را توجیه نمی‌کند و آنها باید با تمام توان خدمتگزار این مردم باشد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۰۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهدا , انقلاب