دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴
سید جواد وزیری:

مخدر، معضلی دامن‌گیر

فعال فرهنگی: هر روزه خبر‌های زیادی در رابطه با دستگیری باند‌های خلافکار توزیع مواد مخدر شنیده ‌می‌شود اما سوال اینجاست که این خبر‌ها چه زمانی پایان می‌یابد و یا شاید بهتر باشد بگوبیم چه زمانی کاهش پیدا می‌کند‌؟
مخدر، معضلی دامن‌گیر
 
مواد مخدر ، کلمه‌ای است که سالیان دراز است که اکثر کشور‌ها را تحت‌الشعاع خود قرار داده است‌. ‌ 
روزانه خبر‌های متفاوتی در رابطه با این موضوع شنیده می‌شود‌. سال‌های قبل شاید این موضوع بیشتر در رسانه‌ها مورد توجه واقع می‌شد و حتی دوستان سینمایی نیز بیشتر به این مهم توجه می‌کردند اما چند سالی است که دیگر به شور گذشته این اتفاق نمی‌افتد.
علی‌رغم اینکه این موضوع روز به روز همانند آتشی به جان نیروی جوان این مرز بوم افتاده و قربانی‌های زیادی می‌دهد اما دیگر به سبک گذشته مورد توجه قرار نمی‌گیرد‌. شاید این موضوع در شهر‌های مرکزی و به دور از مرز و یا کوچک آنچنان مطرح و قابل تامل نباشد اما در شهر‌های مرزی و نزدیک به مرز کشور این موضوع بیشتر حائز اهمیت می‌باشد.
هر روزه خبر‌های زیادی در رابطه با دستگیری باند‌های خلافکار توزیع مواد مخدر شنیده ‌می‌شود اما سوال اینجاست که این خبر‌ها چه زمانی پایان می‌یابد و یا شاید بهتر باشد بگوبیم چه زمانی کاهش پیدا می‌کند‌؟ یا اگر خبر از دستگیری این باند‌ها داده می‌شود چرا این موضوع روز به روز با قوت بیشتری  همانند ویروسی در حال گسترش است‌؟ 
پاسخ‌های متفاوتی به این موضوع می‌توان داد از جمله اینکه شاید مرز‌ها نظارت کافی ندارند و یا شاید بتوان گفت ‌‌بایستی کمی بیشتر به نیروی انتظامی توجه کنیم و به مشکلات و کمبود‌های آنها رسیدگی کنیم تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند‌؟ 
مسئولین محترم در رابطه با این موضوع اجلاس‌های زیادی برگزار می‌کنند که از آخرین این اجلاس‌ها زمان زیادی نمی‌گذر‌د، اما باز‌ده این اجلاس‌ها چقدر است‌؟ آیا تا کنون این اجلاس‌ها بخشی از مشکلات این مهم را جبران کرده‌اند‌؟
در جواب می‌توان گفت که به قول معروف با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود و بایستی پا به میدان عمل بگذاریم .
راه‌های متعددی در رابطه با مقابله با این موضوع وجود دارد و شاید بهترین راه حل  پیشگیری باشد‌. اگر بتوانیم در مراکز آموزشی از قبیل دبستان‌ها ، دبیرستان‌ها‌، دانشگاه‌ها و غیره آموزش‌های لازمه جهت مقابله کردن با این موضوع داده شود و به عبارتی به طور خلاصه قدرت نه گفتن به افراد آموزش داده شود، می‌توانیم کم هزینه‌تر و راحت‌تر  و با اجلاس‌های کمتر با این موضوع مقابله کنیم .
درپایان شایان به ذکر است که مسئولین محترم نسبت به موضوع آموزش وپرورش دقت بیشتری داشته باشند زیرا اگر افراد بر اساس آموزش درست در هر زمینه و پرورش ‌یابند ، نه‌تنها در برابر دخانیات بلکه در برابر تمام آسیب‌های موجود از جمله فضای مجازی حفظ می‌شوند.

انتهای‌پیام/2/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۹۳۰