سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
حسین بذرگری:

روزبزرگداشت شهدا، روزی فراموش شده

حسین بذرگری: باید به بعضی از مسئولین که به میز مدیریت خودت چسبیده‌اند گفت برای آن میز مدیریت جنابعالی خون‌های زیادی ریخته شده است.
روزبزرگداشت شهدا، روزی فراموش شده
 

یک جمله زمان های زیادی ذهن امثال من رو درگیر کرده بود ،جمله ای که روی تابلوهای شهر می دیدیم «عکس شهدا را می‌بینم، عکس شهدا عمل می‌کنیم» این جمله عین واقیت امروزه زندگی ما هست فقط با این تفاوت که آن زمان با دیدن این گونه جملات و اندکی تامل تغییری در رفتار و زندگی ما به وجود می آمد اما اکنون ما را چه شده است که بعد از اینکه سی و اندی سال از دفاع مقدس گذشته است و انقلاب نیز 40 ساله شده است عده از ما نه تنها شهدا را به فراموشی سپرده‌ایم بلکه زمان‌هایی که به یادشان هم هستیم به بدی از آن‌ها یاد می کنیم.
امروز چه شده است که وقتی عده ای از عزیزان برای حفظ این انقلاب و منافع کشور و برای اینکه جنگ به مرزهای ایران نکشد در عراق و سوریه به مبارزه با دشمن می‌پردازند و شهید می‌شوند اما آنها را مدافعان اسد می نامند؟
شاید این موارد به خاطر این است که ما کسانی را به فراموشی سپرده‌ایم که روزی در عملیات‌ها خط شکن بودند،نه با تانک و سلاح پیشرفته بلکه با جانشان در مقابل تانک های دشمن تا به دندان مسلح.
شهدایی که هنوز که هنوز است بعد از مدت ها زمانی که یکی از آنها وارد شهر می‌شود با خود برکت می آورند، زمانی می آیند که مردم دلشان از شرایط و مشکلات گرفته است تا بگویند به آن‌ها که با قدرت ادامه دهید ما همراهتان هستیم.
امروز چقدر می تواند شنیدن این جمله از شخصی که مثلا خودش را مسئول این شهر یا کشور می داند آزار دهنده باشد که بگوید با گذاشتن عکس شهدا در ورودی شهرها باعث شده ایم که ورودی شهر تبدیل به آرامستان شود، خب اگر همین شهدایی که امروز حتی راضی به بودن عکس آنها روی ورودی شهرها نیستید، نبودند، الان شما در گورستان آمریکایی‌ها دفن می شدید.
باید به بعضی از مسئولین که به میز مدیریت خودت چسبیده‌اند گفت برای آن میز مدیریت جنابعالی خون‌های زیادی ریخته شده است بهتر است کمی هم به زیر پایتان نگاه کنید مردم دارند از وضعیت بد اقتصادی تلف می شوند اما تو با حقوق نجومی پای روی خون شهدا  وگلوی مردم بی گناه گذاشته‌اید.
امروز روز بزرگداشت شهداست اما کمتر کسی حتی می داند و به یاد می آورد که امروز چه روزی است، کاری ندارد، فقط از چند نفر از اطرافیانتان بپرسید، این یعنی فراموشی شهدا، این یعنی بی انصافی در حق کسانی که جان دادند تا ما بمانیم.
شهدا رفتند و شهدایی نیز خواهند رفت زیرا این انقلاب با خون همین شهدا زنده ماند و زنده خواهد ماند اما همین شهدا رسالتی از جنس آگاهی بصیرت و حرکت بردوش ما گذاشته اند که غفلت و عمل نکردن به آنها عواقب سختی برایمان خواهد داشت، پس بهتر است تا دیر نشده خودمان را نجات دهیم.


 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۰۱۸