جمعه ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
محمد امین کریمی:

حفظ و تقویت روحیه انقلابی‌گری در جوانان و دانشجویان

محمد امین کریمی: فردی که روحیه انقلابی‌ دارد هرگز نباید از تسلیم سخن بگوید بلکه همیشه باید از مقاومت دم بزند.
حفظ و تقویت روحیه انقلابی‌گری در جوانان و دانشجویان
 
مرور بیانات حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) نشان می‌دهد که بحث انقلابی بودن و شاخص‌های انقلابی‌گری، مهم‌ترین نکته و یا حداقل از مهم‌ترین نکاتی است که در فرمایشات ایشان قابل رصد است. 
ضرورت انقلابی بودن همیشگی دانشگاه و دانشجویان و جوانان که موکدا تاکید دارند بطوری که فرمودند: 
" همواره از جوانان مومن انقلابی دفاع می‌کنم و به آن‌ها ارادت دارم"
فردی که روحیه انقلابی‌ دارد هرگز نباید از تسلیم سخن بگوید بلکه همیشه باید از مقاومت دم بزند. این جریان در دانشگاه‌ها با رصد مدوام فضای کشور و با مطالعه آسیب‌های موجود را شناسایی و درصدد رفع آنها برآیند ودر این راه کوتاهی و محافظه کاری نباید کنند چرا که آرمان‌گرایی و مطالبه‌گری دانشجویان جزو مطالبه طبیعی و به حق آن‌ها است که لازمه آن این است که از لحاظ معرفت دینی آگاهی لازم را در راستای این عملکرد داشته باشد.
دانشجویی که قلم به دست می‌گیرد، قدرت ابتکار پیدا می‌کند، روحیه اش متحول می‌شود و گرفتار رکود علمی و انزوا نمی‌شود‌؛ دانشجویان و جوانان انقلابی باید سواد رسانه‌ای را بیاموزد و با تنوع رسانه‌های دنیا و نقش و تأثیر آن‌ها در زندگی امروز آشنا شود‌؛ دانشجویان و جوانان انقلابی باید سواد فضای‌ مجازی را فراگیرند تا بتوانند در فضای‌ مجازی بصورت آگاهانه و اثر بخش حضور داشته باشند.
جوانان بدلیل برخورداری از نفوس پاک و مبرا بودن از نگاه‌های مصلحت اندیشانه و منفعت جویانه و بدور از نگاه‌های سخیف سیاسی و حزبی، به مسائل مختلف می‌نگرند و بدون ترس و واهمه و با جسارت به بیان دیدگاه‌ها و طرح انتقادات دلسوزانه در مورد موضوعات مختلف می‌پردازند؛ از این رو توجه، احترام و استفاده از ظرفیت‌های جوانان انقلابی امری لازم و ضروری است.
امروزه عدم باور نسبت به نیروی عظیم جوانان کشور و ظرفیت‌های سرشار درونی را می‌توان یکی از دلایل نگاه کدخدا و رعیت محوری برخی از افراد و مسئولان در مقابل دول استکباری، و ختم همه راه‌های خوشبختی و نجات به غرب، دانست؛ در حالی که همواره پیشرفت و خوداتکایی هر کشوری منوط به تمرکز بر ظرفیت‌های درونی آن کشور است. 


انتهای‌پیام/2/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۶۴۸