دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
محمدحسین موید:

شفافیت موضوعی اهم از همه چیز برای مردم

محمدحسین موید: هر رای حق الناس سنگینی است که بر روی دوش نمایندگان قرار دارد.
شفافیت موضوعی اهم از همه چیز برای مردم
 
آنچه دیروز در مجلس شورای اسلامی گذشت بسیار مهم بود، بحث مهم دیروز مجلس شورای اسلامی تایید را رد fatf و  پیوستن به cft نبود (هر چند که این موضوع خود دارای اهمیت است) و اتفاقی مهم تر از آن چند دقیقه قبل تر اتفاق افتاد. قبل از آن(نظرسنجی در موردfatf) خواستند آرا را علنی کنند تا مشخص شود هر کس نظرش چه بود. اما نمایندگان با شفافیت و رای علنی در مورد این موضوع مخالفت کردند چرا شفافیت آرا در  موارد مهمی مانند fatf که برای مردم و کشور بسیار حیاتی است وجود ندارد و باید رای نمایندگانشان از آن ها پنهان بماند !
در مجالس کشورهای دیگر مردم از رای نمایندگانشان در موارد مختلف به صورت آنلاین اگاه می‌شوند
مگر غیر اینست که در آخر هم نتیجه ی رد یا تصویب این موارد به خود جامعه و مردم برمیگردد وحتی پیشتر برویم و بگوییم ضرر و سود آن به مردم حال و آیندگان برمیگردد.
 پس پنهان کردن این موارد  از آن ها خارج از  انصاف خواهد بود و این حق مسلم مردم عزیزمان است که با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی؛ آنان بتوانند به صورت آنلاین از سایتی که تعبیه شده باشد بفهمند که در لحظه رای نماینده آن‌ها در موضوعات مختلف چه بوده است.
به عنوان مثال ما بدانیم چه کسانی با برجام موافق و رای موافق داده اند و چه کسانی رای مخالف، یا به عنوان مثال بدانیم چه کسانی امروز با fatf موافق و چه کسانی مخالف بوده اند و علت این نظرات آنان هم اگر بشود در زیر نظرشان نوشته شود به صورت کامنت وار که دیگر بسیار عالیست.
 اما مورد دوم مگر یکی از کارهای مهم  نماینده ها  تحقیق و تصمیم در رد یا تصویب این موارد نیست. اگر اینطور است پس رای ممتنع چه معنایی دارد به هر حال یا fatf  و برجام، چیز خوبیست و یا نه، نمیشود که هم خوب باشد و هم بد و اگر نماینده در مورد آن به نتیجه ای نرسیده است پس میشود طور دیگری به قاضی رفت .
به هر حال اگر چیز خوبی را تصویب میکنند که جای نگرانی برای انسان از فاش شدن رای و نظرش نمی ماند و چه خوب تر که ما با کسانی که برایمان زحمت میکشند آشنا شویم و آنان را حتی قهرمان معرفی نماییم و اگر بد است و به ضرر، دلیلشان را برای همگان آشکار کنند تا راه حق بر کسی پوشیده نماند .
به هر حال من آرزوی موفقیت و سلامتی برای نمایندگان و حرکت در راه حق و گرفتن تصمیم هایی در جهت پیشرفت کشور عزیزمان در سایه ولایت مداری و پیروی از رهنمودهای رهبر عزیزمان می‌کنم.


 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۴۱۰