دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱
بهنام بیکی:

مسئولین، مقصر صد درصدی مشکلات مردم نیستند

خود ما مردم هستیم که آینده کشور خود را تعیین می‌کنیم. اگر محصولی گران شد، راه حل آن نیست که به خیابان‌ها بیاییم و امنیت وطن خود که برایش خون‌ها ریخته شده‌است را خدشه‌دار کنیم و از آن سو، دل دشمن را شاد کنیم.
مسئولین، مقصر صد درصدی مشکلات مردم نیستند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم مسئولین،مسئولین و مسئولین، واژه‌ای که در طول یک روز ده‌ها و شاید هم صدها بار در خیابان، اتوبوس، تاکسی و یا هرجای دیگر به گوشتان بخورد؛ درحالی که اغلب اوقات بحث‌های پیرامون این واژه، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است که مقصر نهایی هم همین مسئولین هستند.
اما بیایید طور دیگری ببینیم؛ بله مسئولین مقصر هستند اما تنها مقصر این ماجرا آن‌ها نیستند. مقصر بخشی از این مشکلات ما مردم هستیم، حتما برایتان سوال است که چگونه؟
این خود ما هستیم که تعیین می‌کنیم آینده این کشور چگونه رقم بخورد؛ مثلا همین چندروز پیش قیمت خودروها افزایشی بی‌سابقه و تاحدودی غیرمنطقی داشت، در این‌چنین زمانی ما باید چه اقدامی انجام می‌دادیم و چه کردیم؟
بهترین کار شاید این بود که دست از خرید برمی‌داشتیم تا کارخانه مربوطه متوجه شود این مردم برای هر چیز به اندازه کیفیت آن هزینه می‌کنند، اگر این کار را می‌کردیم و تولید کارخانه را به دلیل متناسب نبودن عرضه و تقاضا کم می‌کردیم، قیمت وسلیه به اندازه ثبات کاهش می‌یافت اما در اقدامی عجیب و در کمتر از چند ساعت یک فروش بی‌سابقه را برای کارخانه رقم زدیم و با تقاضای زیاد برای وسیله‌ای که قیمت و کیفیت متناسبی ندارد، خواهان عرضه و تولید محصول با همین قیمت بالا شدیم!
از این جنس مثال‌ها در این مدت اخیر فراوان دیده شد. بنابراین خود ما مردم هستیم که آینده کشور خود را تعیین می‌کنیم. اگر محصولی گران شد، راه حل آن نیست که به خیابان‌ها بیاییم و امنیت وطن خود که برایش خون‌ها ریخته شده‌است را خدشه‌دار کنیم و از آن سو، دل دشمن را شاد کنیم.
به امید روزی که با همدلی، اما عاقلانه کشور را از این مانع نیز به سلامت عبور دهیم .

گزارش: بهنام بیکی

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۰۷۱۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , گرانی