۱
 
جمعه ۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹
یادداشت اختصاصی خراسان تایم

بازی‌های تکراری رئیس جمهور؛ این بار در بیرجند

اگر از ابتدای دولت این مورد در صدر اولویت های دولت بوده است، چطور نرخ بیکاری افزایش یافته است؟ لذا اگر اینطور بوده است دولت عدم توانایی و کفایت خود را در رفع بیکاری اعلام کند.
بازی‌های تکراری رئیس جمهور؛ این بار در بیرجند
 
یکی از شیوه‌های تکراری و خسته کننده رئیس جمهور در سخنرانی هایش این است که پیوسته می گوید باید چنین بشود، باید چنان بشود. شاید این ادبیات برای روزهای قبل از انتخابات سال 92 یا حتی برای ماه های ابتدایی دولت شیوه ای نامناسب نباشد اما برای روزهای پایانی دولت یازدهم، این ادبیات می تواند روی اعصاب مردم راه برود. اینکه دولت در این واپسین روزها بگوید باید فلان شیوه را در صدر سیاست های دولت قرار داد جای تعجب فراوان دارد. این ادبیات بود که حتی صدای رهبر معظم انقلاب را درآورد تا جایی که ایشان فرمودند:«دولت دیگر نباید بگوید چنین بشود، چنان بشود بلکه باید بگوید چنین شد، چنان شد.»

حال درمیان سخنان مختلف روحانی یکی از مهمترین قول هایی که در سال 92 قبل از انتخاب شدن ایشان داده شد این بود:« یکی از مهمترین برنامه ها و اولویت های من پیگیری حل مشکل بیکاری فارغ التحصیلان است.» حال امروز که کمتر از 2 ماه دیگر تا انتخابات ریاست جمهوری زمان داریم، نرخ بیکاری و علی الخصوص بیکاری فارغ التحصیلان افزایش یافته است بطوریکه رهبر معظم انقلاب نیز در سخنرانی ابتدای سال 96 در حرم مطهر رضوی نیز این مورد را تذکر دادند.

بعد از تذکری که از سوی مقام معظم رهبری رخ داد، ریاست محترم جمهور این بار در سفر استانی خود در شهرستان بیرجند گفته است:« اشتغال زایی برای جوانان باید در اولویت برنامه ها باشد.»

حال سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که اشتغال زایی برای جوانان بلاخره چه زمانی باید در صدر برنامه ها و اولویت های دولت قرار بگیرد؟

اگر از ابتدای دولت این مورد در صدر اولویت های دولت بوده است، چطور نرخ بیکاری افزایش یافته است؟ لذا اگر اینطور بوده است دولت عدم توانایی و کفایت خود را در رفع بیکاری اعلام کند.

اگر این برنامه در صدر اولویت های دولت نبوده است علت این کار چه بوده؟ بی توجهی به جوانان و رفع بیکاری های آنان چطور قابل توجیه است؟ اگر این برنامه در اولویت های دولت نبوده است چرا شعار آن را داده اید ولی به آن عمل نکرده اید؟
این ها همه سوالاتیست که ذهن مردم را به خود مشغول کرده است.امید است که دولت در این روزهای پایانی همانطور که قول داده است پاسخگوی ملت باشد، پاسخگوی این سوالات باشد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۴۵۳۴
کلمات کليدی: بازی‌،تکراری، رئیس جمهور، بیرجند،


سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۲:۲۳:۴۴
نویسندش کیه؟