چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۴
یادداشت اختصاصی خراسان تایم

دولت یازدهم چه بر سر اشتغال در خراسان جنوبی آورد؟/ چشم امید مردم خراسان جنوبی به دولت آیت الله رئیسی

آیت الله رئیسی درحالی پا به عرصه انتخابات گذاشت که شعار کار را یکی از اصلی ترین شعارهای انتخاباتی خود مطرح کرده است. اما سوالی که در این زمینه مطرح می شود این است که چرا این شعار توسط ایشان مطرح شده است؟
دولت یازدهم چه بر سر اشتغال در خراسان جنوبی آورد؟/ چشم امید مردم خراسان جنوبی به دولت آیت الله رئیسی
 
آیت الله رئیسی درحالی پا به عرصه انتخابات گذاشت که شعار کار را یکی از اصلی ترین شعارهای انتخاباتی خود مطرح کرده است. اما سوالی که در این زمینه مطرح می شود این است که چرا این شعار توسط ایشان مطرح شده است؟ نرخ بیکاری در خراسان جنوبی چگونه است؟ آیا بیکاری یکی از معضلات خراسان جنوبی به شمار می رود یا خیر؟
با یک بررسی ساده می توان از آماری که توسط مراکز رسمی ارائه می شود، نرخ بیکاری در خراسان جنوبی را دریافت .این رقم در اردیبهشت ماه 92 برابر با 7.5 درصد اعلام شده است که اگر به روند تغییرات نرخ بیکاری توجه کنیم، حقایقی تلخ را متوجه خواهیم شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در 9 شهریورماه سال 94 از افزایش نرخ بیکاری استان خراسان جنوبی خبر داد. وی گفت طبق آخرین اطلاعات مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری بهار 94 به 9.1 درصد رسیده است. اما فاجعه آنجاست که نرخ بیکاری در تابستان 95 به 13.4 درصد رسید. افزایش حدود 7 درصدی نرخ بیکاری از اردیبهشت ماه 92 تا تابستان 95 فاجعه ای بس عظیم است که فقط دولت روحانی از پس آن برمی آید.
در این فضا است که مردم خراسان جنوبی با پدیده ای عجیب به نام رشد فزاینده بیکاری مواجه شده اند. به نظر می رسد در این فضا مردم خراسان جنوبی بدنبال شخصی باشند که این استان را از فاجعه بیکاری نجات دهد.
سوابق آیت الله رئیسی در آستان قدس رضوی ، به خوبی نشان از عزم جدی ایشان برای ایجاد اشتغال است. از این رو است که امید مردم خراسان جنوبی در این روزها، در دست گرفتن دولت دوازدهم توسط آیت الله رئیسی و حل مشکلات اشتغال در خراسان جنوبی می باشد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۵۳۲۳