شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
محمد رستمی:

زوزه کشی گرگ(آمریکا) و نفوذ موریانه‌ها(اروپا)

زوزه کشی گرگ(آمریکا) و نفوذ موریانه‌ها(اروپا)
 
روز جمعه توفیقی نصیب شد تا در نماز جمعه مشهد مقدس حضور پیدا کرده و از سخنان روشنگرایانه و کوبنده حضرت آیت‌الله علم‌الهدی استفاده کنم. ایشان در خطبه دوم به تحلیل سیاست امروز آمریکا و اروپا پرداختند که سعی می‌کنم با محوریت سخنرانی ایشان این یادداشت را در اختیار بگذارم.
زوزه کشی گرگ(آمریکا) و نفوذ موریانه‌ها(اروپا) شاید بهترین تیتری باشد که الان بتوان برای رفتار اروپا و آمریکا در بحث برجام به کار برد.
سیاستی که امروز نوع جدیدی از آن توسط غرب در حال پیاده سازی است دقیقا بر مبنای همان نقشه‌های قبلی غرب برای دور نگه داشتن و  دچار بن‌بست کردن دستیابی صلح آمیز ایران به انرژی هسته‌ای است که امروز با رویکرد جدید همراه با امپراتوری رسانه‌ای در حال شکل‌گیری است.
اگر به صورت منطقی به آنچه در رسانه‌ها مطرح می‌شود نگاه کرد متوجه نوعی پارادوکس در عمل اتحادیه اروپا می‌شویم. از آن طرف حاضر نمی‌شوند تحریم‌های آمریکا را نقض برجام قلمداد کند و گاهی اوقات بر ضد ایران اقدام می‌کنند و از طرفی دیگر دایه مهربانتر از مادر می‌شوند و به گونه‌ای رفتار می‌کنند که نگران از بین رفتن برجام هستند و با آمریکایی‌ها تماس می‌گیرند و می‌گویند از برجام خارج نشوید و در پشت آن جریان رسانه‌ای به شدت این اخبار را منتشر میکند.
آنچه باید دانست این است اروپا مانند موریانه بی سر وصدا در حال پیش‌روی است و این نوع سیاست، خطرناک‌ترین نوع تهدیدها بر علیه جمهوری اسلامی است.
اعلام زمان مشخص سخنرانی ترامپ که تقریبا از ده روز قبل گمانه زنی‌ها در مورد وقت دقیق آن شروع شده و فضای رسانه‌ای را تحت الشعاع قرار داده یکی از این ترفندهاست. این ترفند برای ترساندن به کار رفته است و آن طرف عده‌ای خودباخته در داخل شروع می‌کنندبه اظهار نظر  در مورد اینکه باید ترسید.
تمام پازل‌ها را غرب چیده و حتی پیاده نظام داخلی را تهیه دیده تا سیاست جدیدی که قرار است ترامپ نقش اول آن باشد که مانند گرگ، ترس ایجاد کند و اروپایی‌ها در آن با ادعای حمایت از ایران  در فکر مسئولین نفوذ کنند.
بسیار غیر منطقی است که رفتار امروز اروپا در جهت دفاع از جمهوری اسلامی دانست. هم دولت و هم مردم باید بیدار باشند و بدانند که " گرگ گرگ است اگر اخم اگر لبخند است
بی‌طمع نیست سلامش هنرش ترفند است. "
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۵۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اروپا , آمریکا