يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

فاصله طبقاتی در ایران یک ننگ است/ تعدی به حقوق دیگران دلیل مشکلات مادی در جامعه است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: فاصله طبقاتی در کشور ما یک ننگ است که دلیل اصلی آن انحراف روحیه و از بین رفتن غنای نفسانی انسان است که باعث می‌شود انسان‌ها از هر راهی همچون اختلاس و قاچاق در فکر ثروت‌اندوزی باشند.
فاصله طبقاتی در ایران یک ننگ است/ تعدی به حقوق دیگران دلیل مشکلات مادی در جامعه است
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس ؛ آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با رئیس و کارکنان شعب بانک صادرات خراسان جنوبی اظهار داشت: از مسائل مهم زندگی انسان مسائل اقتصادی است.

وی ادامه داد: در ابتدا، زندگی انسان‌ها بسیار شبیه زندگی حیوانات بوده است اما اهمیت زندگی هر انسانی به اندیشه و تفکر او است و هر انسانی زمانی که از مسائل مادی آسوده‌خاطر باشد می‌تواند به راحتی در حقیقت هستی خود بیندیشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: خداوند از زمانی که جنین در شکم مادر است روزی او را به بهترین شکل فراهم می‌کند، بعد از تولد انسان هم روزی برایش قرار می‌دهد اما زمانی برای انسان‌ها مشکلات مادی پیش می‌آید که در مسائل مادی تعدی می‌کنند و به حقوق دیگران تجاوز می‌کنند.
عبادی خاطرنشان کرد: نیازهای مادی زمانی در یک جامعه نمایان می‌شود که سیستم‌های قارونی به صورت رسمی یا غیررسمی در جامعه برقرار باشند.

وی ادامه داد: در کشورهای غربی سیستم‌های سرمایه‌داری به صورت رسمی حاکم هستند و باعث می‌شود که 99 درصد ثروت در دست یک درصد جمعیت باشد و سهم دیگران فقط بردگی باشد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: ممکن است سیستم اسلامی نیز دقیقاً گرفتار همان سیستم در عمل شود و نتیجه آن اختلاس‌ها، وام‌های چند هزار میلیاردی و حقوق‌های نجومی است.
عبادی با اشاره به اینکه هدف همه انبیا برقراری عدالت بوده است اذعان داشت: دلیل فاصله طبقاتی در کشور ما همین بی‌عدالتی‌ها است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: فاصله طبقاتی در کشور ما یک ننگ است که دلیل اصلی آن انحراف روحیه و از بین رفتن غنای نفسانی انسان است که باعث می‌شود انسان‌ها از هر راهی همچون اختلاس و قاچاق در فکر ثروت‌اندوزی باشند.
عبادی تصریح کرد: خوشبختانه در کشور ما تعداد زیادی از بانک‌ها در سیستم شرع و قانون عمل می‌کنند و باید بدانند که گره‌گشایی از کار مردم بسیار ارزشمند است.

سرپرست شعب بانک صادرات خراسان جنوبی در این دیدار اظهار داشت: بانک صادرات خراسان جنوبی با 35 شعبه و 8 باجه بانکی و 398 کارمند در سطح استان فعالیت می‌کند.
محمدعلی اسماعیلی‌زاده با اشاره به اینکه 572 هزار نفر در سیستم بانک صادرات حساب دارند، گفت: در شش ماهه سال جاری این بانک با 120 واحد تولیدی مشارکت داشته است
وی با بیان اینکه همچنین طی 6 ماه نخست سال جاری این بانک در 400 فقره مسکن مهر مشارکت داشته‌ است، ادامه داد: یک‌هزار و 128 فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج از ابتدای سال گذشته تاکنون به متقاضیان اعطا شده است.

سرپرست شعب بانک صادرات خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: موسسه میزان با 70 نفر کارکنان از پایان سال گذشته به بدنه بانک صادرات اضافه شد و تاکنون سرمایه‌های سپرده‌گذاران با سقف 500 میلیون ریال به آنها برگشته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۹۸
کلمات کليدی: نماینده ولی فقیه ، عبادی ، طبقات ، اجتماعی ، خراسان جنوبی، بیرجند، خراسان، خراسان تایم، ، خراسان جنوبی