سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۴
جمعی از معلمان و فرهنگیان خراسان جنوبی:

سکوت دولت مقابل فساد 8 هزار میلیاردی توهین به ملت است/ نمایندگان به وزیر پیشنهادی دولت رای منفی بدهند

جمعی از فرهنگیان و معلمان خراسان جنوبی معتقدند حال که رئیس جمهور مقابل موضوع فساد 8 هزار میلیاردی سکوت کرده باید نمایندگان به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رای منفی بدهند تا رئیس دولت یازدهم تکلیف این فساد را مشخص کند.
سکوت دولت مقابل فساد 8 هزار میلیاردی توهین به ملت است/ نمایندگان به وزیر پیشنهادی دولت رای منفی بدهند
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس؛ این روزها وقتی با معلمان و فرهنگیان خراسان جنوبی پای گفت‌وگو می‌نشینیم همه آنها به نوعی به فساد صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان اعتراض جدی دارند.

البته هرچند آنان خواستار برخورد جدی دستگاه های نظارتی و قوه قضائیه با فساد 8 هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت یازدهم هستند اما می گویند چرا مسئولان دولتی اجازه فساد می دهند که حالا باید چشم به قوه قضائیه داشته باشیم.

حالا فرهنگیان خراسان جنوبی نگران هستند نگران سلب اعتماد مردم به این قشر از جامعه؛ آنان می‌گویند باید در معرفی مفسدان اقتصادی کمک کند و با تغییر وزیر آموزش و پرورش هرگز صورت مسئله پاک نمی‌شود.
یکی از فرهنگیان بیرجندی می‌گوید: دولت باید کمک کند تا این مفسدان به دام قانون بیفتند تا درس عبرتی باشد برای دیگرانی که اندیشه فساد را دارند.
حامد.ر معتقد است اگر با فسادهای کوچک‌تر برخورد اساسی می‌شد اکنون رکورد فساد زده نمی‌شد. در هر صورت دولت باید پاسخگو باشد.

یکی از فرهنگیان درمیانی نیز می‌گوید: فساد در آموزش و پرورش در 3 سال اخیر تنها 8 هزار میلیارد تومان نبود بلکه باید به آن هزینه‌های هدیه چند میلیونی به مدیران ادارات شرکت کننده در همایش روسای اموزش و پرورش از جیب فرهنگیان از محل صندوق ذخیره با پکیج‌های رفاهی، هزینه‌های رفت وآمد رابط صندوق به استان خودمان با بلیط رفت و برگشت به یک بازنشسته که هیچ نیازی به رابط استانی نیست و وام از شرکت لیزینگ را هم اضافه کنید.
یکی از فرهنگیان نهبندانی نیز می‌گوید: فساد 8 هزار میلیارد تومانی ننگ است و باید دولت و وزارت آموزش و پرورش در مقابل این آبروریزی جواب دهند.

محمد. آ تاکید کرد: فسادها در وزارت آموزش و پرورش فقط فساد صندوق ذخیره فرهنگیان نیست بلکه زد و بند در همین نهبندان برای انتقال و نحوه شغل همسر یکی از مسئولان عالی شهرستان شده است که این نمونه‌ها زیاد داریم.
وی افزود: رئیس اداره آموزش و پرورش این نهاد را به باشگاه سیاسی تبدیل کرده است.
یکی از معلمان خوسفی نیز گفت: رئیس جمهور قبل از تعیین تکلیف وزیر جدید آموزش و پرورش می‌بایست موضوع فساد 8000 میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان را برای افکار عمومی شفاف کند و نباید انتظار رای اعتماد داشته باشد.
محمد. ح معتقد است: در فساد صندوق ذخیره فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش نقش اساسی داشته و باید تحقیق و تفحص دقیق صورت گیرد.

جمعی از فرهنگیان زیرکوه، قاین، سربیشه، طبس و فردوس نیز معتقدند حال که رئیس جمهور مقابل موضوع فساد 8000 میلیاردی سکوت کرده باید نمایندگان به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رای منفی بدهند تا رئیس دولت یازدهم تکلیف این فساد را مشخص کند.
آنان می‌گویند: چطور مسئولان دولت یازدهم فسادهای دولت قبل را همواره در بوق و کرنا داشته و دارند و اکنون در مقابل بی‌سابقه‌ترین فساد تاریخ ایران سکوت می‌کنند.
انتهای پیام/2248/ب
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۴۷
کلمات کليدی: صندوق ، معلم ، معلمین ، فرهنگیان ، بازنشسته ، خراسان جنوبی، بیرجند، خراسان، خراسان تایم،