شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی:

۱۷ هزار تن کالا از گمرک ماهیرود خراسان جنوبی به افغانستان ترانزیت شد

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی با اشاره به افزایش ۱۰ برابری ترانزیت کالا از ابتدای امسال در گمرک ماهیرود گفت: در این مدت ۱۷ هزار و ۵۶۶ تن کالا از طریق این گمرک به کشور افغانستان ترانزیت شد.
۱۷ هزار تن کالا از گمرک ماهیرود خراسان جنوبی به افغانستان ترانزیت شد
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ محمدعلی خاشی در بیرجند اظهار داشت: این کالاها که از کشورهای ترکمنستان، ترکیه، عراق، اردن و جمهوری آذربایجان وارد ایران شده است از گمرک ماهیرود به افغانستان ترانزیت شد.

وی به ترانزیت 17 هزار و 566 تن کالا از ابتدای امسال در گمرک ماهیرود اشاره کرد و گفت: این کالاها شامل کود شیمیایی، مرغ، گاز مایع و مخازن فلزی بوده است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی از ارزآوری 564 میلیون دلاری صادرات کالا از این استان به خارج از کشور از ابتدای امسال خبر داد.

وی اظهار داشت: از این میزان 108 میلیون دلار به وزن 529 هزار تن از گمرک های بیرجند، ماهیرود و مستقر در بازارچه مرزی استان صادر شده است که از نظر ارزشی 11 درصد و از نظر وزنی 30 درصد افزایش دارد.

خاشی گفت: 456 میلیون دلار به وزن یک میلیون و 883 هزار تن از این میزان کالاهای صادر شده از خراسان جنوبی از محل ماده 116 است که از نظر ارزشی 51 درصد افزایش و از نظر وزنی بیش از دو برابر شده است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی بیان کرد: کالاهایی از جمله هیدروکربن سبک و سنگین، سیمان، کاشی، گچ، سرامیک، خوراک طیور و میلگرد از خراسان جنوبی به کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، ترکمستان صادر شده است.
خاشی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 4 هزار و 244 تن کالا شامل برنج، ماشین آلات سنگین و شکر به ارزش 5 میلیون و 639 هزار دلار وارد خراسان جنوبی شده است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی افزود: این استان با 460 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان،  گمرک را در خود جای داده است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۳۷
کلمات کليدی: گمرک ، مرز ، ماهیرود ، صادرات ، افغانستان ، خراسان جنوبی، بیرجند، خراسان، خراسان تایم،