دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
نظر افضلی :

نبود تنظیم بازار و صنایع تبدیلی باعث فساد محصولات کشاورزان می شود

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سزاوار نیست باعدم تنظیم بازار و نبود صادرات بهینه شاهد از بین رفتن دسترنج کشاورزان باشیم،گفت: موضوع امحای سیب زمینی ها نباید مجددا تکرار شود.
نبود تنظیم بازار و صنایع تبدیلی باعث فساد محصولات کشاورزان می شود
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم؛ نظر افضلی  درباره صادرات محصولات کشاورزی،گفت:برای صادرات بهینه محصولات کشاورزی باید تولیدات بر مبنای نیاز های داخلی و صادراتی تولید شود و سپس براین اساس میزان کشت محصول در کشور تعیین شود.
گوجه فرنگی
نماینده مردم نهبندان و سربیشه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانی که نرخ خرید گوجه فرنگی و هرمحصول دیگری در صنعت کشاورزی پایین تر از قیمت تمام شده است،بطورحتم  تولیدکننده متضرر می شود،افزود:صنایع جانبی و تنظیم بازار نرخ محصولات کشاورزی عواملی است که می تواند به سادگی وضعیت کشاورز را سروسامان دهد.

وی ادامه داد:گوجه فرنگی محصولی است که نباید با مشکلاتی نظیرکاهش نرخ روبرو شود؛زیرا برای صادرات بهینه گوجه فرنگی می توانیم این محصول را به فرآورده ای همچون رب تبدیل کنیم.

افضلی،افزود:محصولات کشاورزی با زحمات فراوان  توسط کشاورز تولید می شوند؛بنابراین سزاوار نیست باعدم تنظیم بازار و نبود صادرات بهینه شاهد از بین رفتن دسترنج  کشاورزان باشیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع  طبیعی مجلس،یادآورشد:
بدیهی است که برخی از محصولات کشاورزی جزو محصول استراتژیک به شمار نمی آیند،اما باید به هر حال قیمت پایه ای برای محصولی همچون گوجه فرنگی درنظر گرفته شود که علاوه بر ایجاد سود منطقی برای کشاورز ،هزینه تولید محصول را نیز دربر بگیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۵
مرجع : خانه ملت