دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی خواستار شد:

نشر فرهنگ قرآن و عترت با تولید آثار فاخر هنری

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با تأکید بر نشر فرهنگ قرآن و عترت با تولید آثار فاخر هنری، گفت: برگزاری هفته قرآن و عترت نشان می‌دهد که می‌توان با دغدغه‌های دینی در عرصه خبر و هنر گام برداشت و آثاری ارزشمند در این حوزه خلق کرد.
نشر فرهنگ قرآن و عترت با تولید آثار فاخر هنری
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که ظرفیت قرآنی استان نهفته، فوق العاده و تاثیرگذار است، گفت: برای معرفی ظرفیت‌های قرآنی استان باید برنامه‌ریزی‌های بیشتری انجام شود.
وی با بیان این‌که عشق، علاقه و پیوند مردم استان به قرآن و عترت ناگسستنی است، اظهار کرد: هفته قرآن و عترت فرصتی است تا استعدادهای قرآنی استان را در عرصه‌های مختلف فرهنگی، خبری، هنری و قرائت و حفظ بشناسیم و آن را تقویت کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری هفته قرآن و عترت با محوریت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خراسان جنوبی عنوان کرد: برگزاری هفته قرآن و عترت نشان می دهد که می‌توان با دغدغه‌های دینی در عرصه خبری و هنری گام برداشت و آثاری ارزشمند در این حوزه خلق کرد.

لطفیان با بیان این‌که هنر در ابعاد مختلف تاثیرگذار است، ادامه داد: قرآن در سبک نزول، ابلاغ، کتابت و در عرصه زندگی یک هنر متولی است که اگر همه بتوانند بر این اساس زندگی خود را تبیین کنند یک هنرمند متعالی خواهند بود.
وی با تأکید بر معرفی قرآن در قالب هنر، گفت: در صورتی که معارف قرآنی در بیان هنر باشد به یک نتیجه مطلوب خواهیم رسید؛ همان‌طور که استاد فرشچیان با اثر عاشورایی خود، عاشورا را به دنیا معرفی کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: تجربه ثابت کرده است اگر مفاهیم دینی را در قالب هنر عرضه کرده و آن را تبلیغ و ترویج کنیم، در اذهان ماندگار تر شده و مخاطبان رغبت بیشتری به سمت قرآن پیدا خواهند کرد و از این منظر هنرمندان فعالی در عرصه قرآنی قابل احترام هستند.

لطفیان استعدادهای قرآنی در خراسان جنوبی را ناشناخته دانست و افزود: در همه عرصه‌ها اشکالاتی وجود دارد که در این عرصه چهره‌های موفق و کم شناخته شده کمتر ورود پیدا کرده‌اند .

وی با اشاره به این‌که باید به سمت استعدادهای قرانی استان حرکت کرد و آنها را کشف و تقویت کنیم، یادآور شد: حرکت به سمت پیاده‌سازی محتوای قرآن گام مهمی در تحقق سبک زندگی اسلامی ایفا می‌کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان خانه‌های قرآنی روستایی را ظرفیتی ممتاز در استان دانست و خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰۰ خانه قرآن روستایی در استان داریم که نباید از آن غافل ماند و باید به سمت فعالیت قرآنی در روستاها حرکت کرد.
یادآور می‌شود، جشنواره‌ هفته قرآن و عترت، هفته آخر آذر ماه همزمان با هفته وحدت برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۳۴
کلمات کليدی: تبلیغات ، اداره ، فرهنگ ، قرآن ،