چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم:

گلایه مردم از نبود تابلو در راه‌ گردشگری پیرحاجات و وعده‌ اداره راه

شهروندان طبس از عملکرد راه و شهرسازی نسبت به کمبود علایم راهنمای مسافر در جاذه برخی روستاهای این شهر گله‌مند هستند.
گلایه مردم از نبود تابلو در راه‌ گردشگری پیرحاجات و وعده‌ اداره راه
 
 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس ؛روستای پیرحاجات با داشتن جزیره‌ای سبز در کویر به علت واقع شدن در دامنه کوه دارای آب و هوای مطبوع و چشمه‌ای زیبا است؛ طوری که مسافری که وارد پیرحاجات می‌شود دست و صورتی با آب گوارای این چشمه می‌شوید و خستگی از تنش بیرون می‌رود.

کسی که بالای قلعه پیرحاجات قرار می‌گیرد ضمن تماشای آثار قدیمی این قلعه کشتزارها و باغات سرسبز این روستا که نسبت به قلعه آن در سطح پایین‌تری قرار دارد چشمش را می‌نوازد.

روستا توریستی پیرحاجات از چند جنبه تاریخی، زیارتی، ییلاقی و سنت‌ها ارزش دیدن دارد.

این روستا مربوط به فردی معروف به پیرحاجات بوده که مورد توجه اهالی و مردم طبس است. بنای بارگاه شیخ پیرحاجات از بناهای دوران سلجوقی است و نوع گنبد آن از نوع گنبد (نار) است.
تاریخ ساخت بنای پیرحاجات سال 601 هجری قمری است.

قلعه پیرحاجات یکی از قلعه‌ها‌ی به جا مانده از دوره قبل از اسلام است که در مرکز آبادی بر بلندای صخره‌ای کم ارتفاع ساخته شده است.

با این وجود عواملی چون نبود تابلو‌های راهنمای مسافران در جاده روستاهای حلوان، پیستان و پیرحاجات باعث اعتراض بعضی شهروندان شده است.

اداره راه و شهرسازی موظف است وظایف خود را در محدوده‌ای که به تصویب وزارت کشور رسیده است انجام دهد و البته سؤال مردم نیز همین است که آیا این اداره در محدوده خود وظایفش را به خوبی انجام داده یا خیر.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طبس  می‌گوید: این اداره از سال 1394 برنامه تجهیز راه‌های شهرستان به تابلوی راهنمای مسافر را در دستور اقدام دارد.

ابراهیم الهی افزود: با همکاری دستگاه‌های مربوط امیدواریم هرچه سریعتر جاده‌های یاد شده به تابلوی راهنمای مسافر مجهز شود.

البته اعتراض به نبود تابلو راهنما به مردم ختم نمی‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس نیز گفت: تابلوها باید در جایگاه‌های مناسب نصب شوند.
حجت‌الاسلام دادخدا خدایی افزود: در حال حاضر کمبود تابلوی راهنمای مسافر موجب سرگردانی بسیاری از مسافران مشتاق زیارت بقاع متبرکه این شهرستان شده است.

وی اضافه کرد: انتظار ما از مسؤولان اداره راه  و شهرسازی طبس این است که در خصوص تجهیز راه‌های روستاهای تابعه طبس به تابلوی راهنمای مسافر اقدام فوری انجام دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبس نیز اعتراض به نبود تابلوهای راه دارد و می‌گوید: مردم این شهرستان از نبود تابلوی راهنمای مسافر در جاده‌ها بسیار گلایه‌مندند.

رسول بهبهانی افزود: طبس کریدور ورودی 6 استان کشور است و مسافرانی که از این مسیر تردد می‌کنند همواره مشتاق زیارت بقعه متبرکه در روستای پیرحاجات از توابع شهرستان طبس هستند.

وی اظهار کرد: با توجه به کمبود تابلوی راهنمای مسافر همواره شاهد سرگردانی بسیاری از مسافران برای دسترسی آسان به این بقعه متبرکه هستیم.

بهبهانی اظهار امیدواری کرد با هم‌افزایی و همکاری بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی شاهد تجهیز راه‌های شهرستان به تابلوی راهنمای مسافر باشیم.

آنچه مشخص است گلایه تنها به نبود تابلوی راهنما در پیرحاجات نیست، بلکه مسئولان هم از نبود تابلو در سایر محورهای گردشگری گلایه دارند.
حال باید منتظر بود که فرماندار تازه منصوب شده طبس برای حل این مشکل چه خواهد کرد؟ آیا طلایی از فرصت طلایی  حضور گردشگران به نحو مطلوب بهره خواهد گرفت و خدمات‌رسانی را بهتر خواهد کرد یا خیر؟
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۶۶۷
کلمات کليدی: راه ؛ گلایه ، سد معبر ، تابلو ، گردشگری ، مسیر ، طبس ،