يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۱
اخبار کوتاه استان خراسان جنوبی

۴۰ میلیون ریال البسه قاچاق در طبس کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان طبس از توقیف یک دستگاه وانت پیکان حامل کالای قاچاق به ارزش ۴۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
۴۰ میلیون ریال البسه قاچاق در طبس کشف شد
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛سرهنگ محسن جلالیان با اعلام این خبر گفت: روز گذشته مأموران انتظامی شهرستان در اجرای طرح ممنوعیت ورود کالای قاچاق به یک دستگاه سواری وانت پیکان مشکوک و خودرو را جهت بازرسی متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو 156 ثوب انواع البسه خارجی قاچاق که فاقد هرگونه اسناد گمرکی بود را کشف و متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی معرفی شد.

جلالیان بیان کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را 40 میلیون ریال برآورد کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان طبس تصریح کرد: اجرای این گونه طرحها یکی از راهبردهای عملیاتی  پلیس در پیشبرد اهداف مأموریتی مبارزه با قاچاق کالا در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می‌شود و در این زمینه همراهی و همکاری تمام نهادها و بخشها با نیروی انتظامی ضروری است.

دو هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در بیرجند کشف شد
فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند از کشف دو هزار قلم لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ علیرضا امیرآبادی‌زاده در تشریح این خبر اظهار داشت: روز گذشته مأموران انتظامی کلانتری 11 شهرستان بیرجند هنگام گشت‌زنی در سطح شهر به یک دستگاه سواری پژو405 مشکوک و خودرو را جهت بازرسی متوقف کردند.
وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو دو هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق که فاقد هر گونه مجوز حمل بود کشف کردند.

امیر آبادی‌زاده با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی این محموله قاچاق را 50 میلیون ریال برآورد کردند بیان کرد: در این رابطه خودرو توقیف و متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند ضمن اشاره به اینکه لوازم آرایشی قاچاق عمدتا لوازمی هستند که به دلیل بی‌کیفیتی یا تولید زیر زمینی نتوانسته‌اند مسیرهای قانونی را طی کنند و قاچاقچیان این کالاها را به صورت قاچاق وارد کشور می‌کنند افزود: این محصولات برای اینکه سریعتر به فروش برسد در شبکه‌های توزیع مختلف عرضه می‌شود تا با قیمت ارزان و در حداقل زمان به فروش برسد.

کشف 199 کیلو تریاک در  عملیات پلیس خراسان جنوبی
فرمانده انتظامی استان گفت:دو عملیات پلیس در استان منجر به کشف 199 کیلوگرم تریاک و دستگیری چهار سوداگر مرگ شد.

سردار مجید شجاع با اعلام این خبر گفت: روز گذشته مأموران ایست و بازرسی علی آباد شهرستان بیرجند هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک وخودرو را به لاین بازرسی هدایت کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از خودرو 102 کیلو و 500 گرم تریاک کشف کردند که در این رابطه دو متهم دستگیر شدند.
شجاع خاطرنشان کرد: در عملیاتی دیگر مأموران یگان تکاوری 102 دیهوک هنگام کنترل محورهای عبوری به یک دستگاه خودروی پژو 405 مشکوک و به راننده خودرو دستور ایست دادند.

وی بیان کرد: متهم با بی توجهی به ایست پلیس اقدام به فرار کرد که بلافاصله دستور توقف خودرو به سایر یگانهای گشتی اعلام شد و پس از چند کیلومتر تعقیب و گریز خودرو متوقف شد.

شجاع تصریح کرد: مأموران در بازرسی از خودرو 96 کیلو و 500 گرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای داخل خودرو جاساز شده بود کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان افزود:در این عملیاتها دو دستگاه خودرو توقیف،199کیلوگرم تریاک کشف و چهار متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

شجاع با بیان اینکه مبارزه با پدیده شوم موادمخدر با جدیت از سوی پلیس دنبال می‌شود به شهروندان توصیه کرد در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان موادمخدر و هرگونه بی‌نظمی و اخلال در نظم عمومی با مرکز فوریتهای پلیسی110 تماس و موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

دو کشته و چهار مجروح در محور سربیشه- نهبندان
فرمانده انتظامی شهرستان سربیشه گفت: تصادف سواری پژو 405 با یک دستگاه خاور در محور سربیشه–نهبندان دو کشته و چهار مجروح برجای گذاشت.

سرهنگ علیرضا فولادی اظهار داشت: روز گذشته یک فقره سانحه رانندگی در کیلومتر هشت محور سربیشه –نهبندان به مرکز فوریتهای پلیسی 110 اعلام شد که بلافاصله مأموران انتظامی به همراه گروه امداد به محل سانحه اعزام شدند.
وی فزود: در این حادثه که با برخورد پژو 405 و یکدستگاه خاور اتفاق افتاد، راننده خودرو پژو 405  و یکی از سرنشینان آن در دم کشته و چهار نفر دیگر مصدوم و توسط نیروهای امدادی حاضر در صحنه به بیمارستان سربیشه منتقل شدند.

فولادی تصریح کرد: کارشناس پلیس راه علت این حادثه را تجاوز به چپ خودرو پژو 405  بر اثر بی‌احتیاطی اعلام کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۸۶۰
کلمات کليدی: میلیون ،فریال، البسه، قاچاق ،طبس، کشف،بیرجند