چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۷
رئیس اوقاف فردوس:

۶۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی برای مساجد و اماکن مذهبی فردوس هزینه شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس گفت: در یکسال گذشته ۶۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی برای مساجد و اماکن مذهبی هزینه شده است.
۶۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی برای مساجد و اماکن مذهبی فردوس هزینه شد
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد اللهی اظهار داشت: مشهورترین موقوفات این شهرستان موقوفه امیرحسنخانی شامل آب و اراضی، عرصه‌های مسکونی، تجاری و اداری، موقوفه مدرسه حبیبیه شامل آب و اراضی و عرصه و اعیان، موقوفه‌های حیاض شهر، مدرسه کاخک، مسجد جامع و چشمه آبگرم معدنی فردوس که اکنون مستاجر آن هلال احمر بوده، است.

وی با بیان اینکه شهرستان فردوس دارای 68 مسجد، 46 باب حسینیه و 6 بقعه امامزاده نیز است تصریح کرد: 106 نفر از خادمین مساجد تحت پوشش بیمه قرار دارند و عواید موقوفات و بقاع متبرکه صرف هزینه مربوطه و بر اساس نیات واقفین خیراندیش عمل می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس افزود: در یکسال گذشته 670 میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی برای مساجد و اماکن مذهبی هزینه شده است.

الهی اضافه کرد: از محل اعتبارات سازمان اوقاف و امور خیریه جهت تعمیر ساختمان اداری اداره اوقاف شهرستان مبلغ 350 میلیون ریال و جهت بقاع متبرکه نیز 700 میلیون ریال و مساجد 370 میلیون ریال هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته 100 میلیون ریال از محل اعتبارات سازمانی به موسسه خیریه امام زمان شهرستان کمک شده است افزود: در همین مدت 46 سند مالکیت موقوفات و6 رای به نفع موقوفات و بقاع متبرکه صادر و 3 مورد وقف جدید نیز  به ثبت رسید.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس با بیان اینکه در یکسال گذشته 863 سند اجاره با مستاجران تجدید قرارداد شده است گفت: در راستای فعالیتهای عمرانی و فرهنگی در سطح بقاع متبرکه شهرستان نیز 2 میلیارد و 357 میلیون ریال هزینه شده است.

الهی تاکید کرد: با هدف نظارت برموقوفات و اینکه آیا به نیات واقف عمل می‌شود، از موقوفات و رقبات در شهر و روستا بازدید مستمر به عمل می‌آید و در قالب برنامه دهگردشی نیزبه روستاها سفر می‌شود تا علاوه بر نظارت، در تلاش هستیم  موقوفاتی که تا کنون پنهان مانده را کشف کنیم.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های فرهنگی و قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه فردوس پرداخت و گفت: اجرای طرح آرامش بهاری و استقبال از زائران و مسافران در ایام نوروز در بقاع متبرکه، طرح نشاط معنوی با برگزاری کلاس‌های قرآنی و فرهنگی، طرح یاس نبوی در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و برپایی جشن بزرگ ولایت علوی اکمال دین نبوی و اطعام در عید غدیر از جمله مهمترین این برنامه‌هاست.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فردوس برگزاری طرح ضیافت الهی، طرح مودت در بقاع متبرکه، برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسر قرآن، کلاسهای آموزش قرائت، تجوید و ترتیل قرآن کریم، همایش بزرگداشت روز امامزادگان و دهها برنامه فرهنگی و قرآنی دیگر را از جمله برنامه‌های مهمی برشمرد که در طول سال مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۱۷
کلمات کليدی: وقف ، میلیارد ، ریال ، استان ، فردوس