شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم:

راه اندازی 97کارگاه اقتصاد مقاومتی در قاین+تصاویر

مسئول بسیج سازندگی قاین با اشاره به اجرای موفق طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان،گفت: با استفاده از تسهیلات طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قاینات 97کارگاه راه اندازی وبرای 112نفر ایجاد اشتغال شده است.
راه اندازی 97کارگاه اقتصاد مقاومتی در قاین+تصاویر
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از نسیم قائن؛  با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی، سازمان بسیج مستضعفین با محوریت اشتغالزایی و صنایع تبدیلی در راستای کمک به رونق تولید و حمایت از کارآفرینان به افراد واجد الشرایط دارای طرح، تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخت می کند.
این مطلب را رجائی مسئول بسیج سازندگی شهرستان قاین اعلام کرد وگفت: اقتصاد مقاومتی یک ایده بسیار عالی برای خودکفایی و توسعه کشور بوده که توسط مقام معظم رهبری به تمام مدیران و مسئولان عالی‌رتبه کشور ابلاغ شده است .
رجائی با اشاره به اجرای موفق طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان، خاطرنشان کرد : با استفاده از تسهیلات طرح های اقتصاد مقاومتی طی سال های 94و95 در شهرستان قاینات 97کارگاه راه اندازی وبرای 112نفر ایجاد اشتغال شده است.

مسئول بسیج سازندگی قاین گفت: سال گذشته 11میلیارد و210میلیون ریال تسهیلات به واجدین شرایط پرداخت و72کارگاه راه اندازی شد.
وی افزود: امسال نیز1میلیارد و400میلیون تومان سهم شهرستان قاین از اعتبارات بسیج سازندگی استان است که تاکنون600میلیون تومان جذب ودر اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
رجائی عرصه های فعالیت در طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قاین را پرورش ماهی،پرورش دام سنگین وسبک،شترمرغ،زنبورعسل،بوقلمون،بلدرچین،مرغ بومی،صنایع تبدیلی،احیای باغات،پرورش قارچ خوراکی،تولید زعفران و... عنوان کرد.
مسئول بسیج سازندگی قاین با اشاره به اجرای طرح هجرت در مناطق محروم شهرستان قاین گفت:طرح هجرت یکی از طرح های موفق بسیج برای مبارزه با محرومیت زدایی است که توسط بسیجیان درعرصه های مختلف برگزار می شود.

 
وی با بیان این که این طرح یکی از طرح های  مورد سفارش مقام عظمای ولایت است گفت: در سه ماه دوم سال جاری 78گروه از بسیجیان شهرستان قاین در غالب اردوهای یک روزه،سه روزه،هفت روزه وده روزه وبه تعداد 1624نفر روز در عرصه های سازندگی،عمرانی،بهسازی وزیبا سازی مدارس،خدمات درمانی و... درشهرستان مشغول به فعالیت بوده اند.
رجائی از دیگر برنامه های بسیج سازندگی را اجرای پروژه های عمرانی ذکرکرد وگفت: مرمت وبازسازی گلزار شهدا،ساخت خانه عالم در روستاها وتکمیل کتابخانه های روستایی ازجمله طرح های عمرانی است که با همکاری بسیج سازندگی قاین درحال انجام است.
وی افزود:در سال جاری 8پروژه  در دستور کاربسیج سازندگی قاین قراردارد که تاکنون 850میلیون ریال برای این پروژه ها هزینه شده است.
 

وی به پروژه های احیاء ومرمت قنوات توسط بسیج سازندگی اشاره نمود وگفت: امسال تا کنون قنوات دو روستا با اعتباری بالغ بر 726میلیون ریال از محل اعتبار صندوق توسعه بخش کشاورزی وبا همکاری بسیج سازندگی اجراشده است.
مسئول بسیج سازندگی قاین از آبرسانی به روستاهای محروم شهرستان قاین خبر داد وگفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه به 30روستای قاین توسط 2تانکر آبرسانی سیار با حجم متوسط ماهانه 1600مترمکعب آب شرب انجام شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۷۰
کلمات کليدی: اقتصاد ، کارگاه ، اشتغال ، مقاومتی