شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۶
پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم:

تنها مسجد روستای نیگ از توابع قاینات در حال ریزش/ لزوم انجام بازسازی فوری

مسجدروستای نیگ از توابع شهرستان قاین ودر بخش سده به عنوان تنها مسجد روستا که محل برگزاری نمازجماعت و برگزاری مراسمات معنوی و مذهبی مردم این روستا می باشدو دارای قدمت زیادی نیزهست این روزها احوال خوبی ندارد.
تنها مسجد روستای نیگ از توابع قاینات در حال ریزش/ لزوم انجام بازسازی فوری
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از نسیم قائن ؛ مساجد صرفاً برای برگزاری نماز جماعت و مراسم ختم نيست، همچنان كه در صدر اسلام  شاهد هستيم مساجد پايگاه همه فعاليت‌های جامعه بوده است و تمام اقدامات فرهنگی، اجتماعی و حتی جهادی از مساجد صورت می‌گرفت.
در دوران انقلاب وهمچنین جنگ تحمیلی شاهد بودیم که آغاز بسیاری از فعالیت های نیروهای ما از مسجد بود ودر حال حاضر نیز مساجد به عنوان کانون مهم فرهنگی در هر شهروروستایی هستند .
مسجدروستای نیگ از توابع شهرستان قاین ودر بخش سده به عنوان تنها مسجد روستا که محل برگزاری نمازجماعت و برگزاری مراسمات معنوی و مذهبی مردم این روستا می باشدو دارای قدمت زیادی نیزهست این روزها احوال خوبی ندارد ودیوارهای قسمت قدیم آن به دلیل نم زدگی و رطوبت در حال نشست و ریزش گچ از داخل و ریزش نمای سنگ از بیرون می باشد
اکرمی دهیار روستای نیگ گفت: مسجد روستای نیگ یک مسجد قدیمی است که  تا کنون توسط اهالی وکمک هزینه هایی که توسط اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان شده است مرحله فضای داخلی آن گسترش داده شده ودیوارها از داخل تا ارتفاع یک متر و نمای بیرونی  سنگ شده است.
 
وی افزود:مدتی است که دیوارهای قسمت قدیمی مسجد به دلیل رطوبت ونم زدگی فروریخته است ونیاز به یک مرمت وبازسازی اساسی دارد که از توان مردم این روستا که این روزها با خشکسالی دست و پنجه نرم میکنند خارج است ونیازمند کمک نهادهای دولتی و خیرین عزیز می باشد.
 
براساس پیگیری های انجام شده به گفته یکی از کارمندان اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان در 2سال گذشته حدود 1میلیون و7000هزار به مسجد روستای نیگ کمک شده است  وبازسازیهایی در مسجد صورت گرفته است.
بیکی بخشدار سده نیز در گفتگو با خبرنگارما در خصوص وضعیت مسجد این روستا گفت: هفته آینده بازدیدی از مسجدروستا خواهیم داشت وپس از برآورد هزینه سعی خواهد شد از محل سرفصل دهیاری های برای مرمت وبازسازی این مسجد اعتبار گذاشته شود.
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۴۸۹
کلمات کليدی: مسجد ، مرمت ، بازسازی ، خراسان جنوبی، بیرجند، خراسان، خراسان تایم،