دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۵
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

قرآن در تمام برنامه های زندگی عملیاتی شود

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه قرآن در تمام برنامه ها حرف برای گفتن دارد، گفت: لذا نیاز است قرآن در تمام برنامه های زندگی عملیاتی شود.
قرآن در تمام برنامه های زندگی عملیاتی شود
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری مهر؛حجت الاسلام محمدعلی علی سلم آبادی بعد از ظهر دوشنبه در همایش مدیران تشکل های قرآنی بیرجند اظهار کرد: یکی از مسئولیت های سازمان تبلیغات امور قرآنی است و امیدواریم بعد از اعزام مبلغ بتوانیم فعالیت های قرآنی را تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه هنگامی که در قرآن از تعلیم و تربیت صحبت می شود بحث قرآن و آموزش آن نیز مطرح می شود، بیان کرد: در قرآن تربیت فرزندان به چند چیز از جمله نام نیکو، تشویق آن ها به ازدواج اشاره شده، اما مهمترین آن آموزش قرآن است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به آیه ۲۱ شوره حشر، عنوان داشت: قرآن ارزش و عظمت والایی دارد ولی متاسفانه گاهی مشاهده می شود که استفاده از آن تنها به مواردی همچون قسم یادکردن محدود می شود.

سلم آبادی با بیان اینکه قرآن در تمام  برنامه ها از جمله احکام، اخلاق، مرگ، زندگی و ... مطلب دارد، بیان داشت: بنابراین نیاز است که قرآن در تمامی برنامه های زندگی انسان ها عملیاتی شود.

مدیران خانه های قرآنی مصداق بارز فعالیت های جهادی هستند
کارشناس پشتیبانی فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بیرجند نیز در این جلسه اظهار داشت: مدیران موسسات و خانه های قرآنی مصداق بارز فعالیت های جهادی و خودجوش مردمی بوده که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز است.

مرتضی میر، در بخش تخصیص اعتبار و کمک مالی به خانه های قرآنی، ارائه گزارش، عکس و اخبار از فعالیت های قرآنی را مهم دانست و افزود: آنچه در هنگام کمک و مساعدت مالی برای خانه ها و موسسات قرآنی مد نظر قرار می گیرد میزان تلاش و فعالیت آن ها است.

وی ادامه داد: اگر چه این کمک ها ناچیز بوده و بیشتر جنبه مساعدت دارد اما با توجه به محدود بودن منابع مالی به ناچار باید میزان کوشش و فعالیت های خانه های قرآنی در این راستا مورد توجه قرار گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۳۷
کلمات کليدی: قرآن ، برنامه ریزی ، معاون فرهنگی ، فرهنگی ، فرهنگ