سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۷
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

نسل سوم و چهارم انقلاب نیازمند تقوا، اخلاص و دشمن‌شناسی است

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: آنچه که نسل اول انقلاب اسلامی داشته است و امروز نسل سوم و به ویژه نسل چهارم ما به آن نیازمند است تقوا، اخلاص و دشمن شناسی است.
نسل سوم و چهارم انقلاب نیازمند تقوا، اخلاص و دشمن‌شناسی است
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان شامگاه دوشنبه در مراسم ترحیم و  بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تسلیت سالروز وفات جانگداز حضرت معصومه (س) و درگذشت تاسف بار یار دیرین امام و مقام معظم رهبری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیش از 6 دهه برای تثبیت نظام پر افتخار جمهوری اسلامی تلاش و مبارزه کرد و درگذشت این عالم فقید را به محضر امام و شهدا و مقام معظم رهبری، نسل اول، دوم، سوم و چهارم انقلاب اسلامی تسلیت می‌گوییم.

وی با اشاره به اینکه معرفت و شناخت ما در مورد حضرت فاطمه معصومه(س) معرفت ناقصی است افزود: جایگاه کریمه اهل بیت قم را حرم اهل بیت می‌کند و به فرموده امام رضا(ع) از هشت درب که خداوند متعال برای ورود به بهشت تعبیه فرموده است یک درب آن به سوی مردم قم و به سوی زائران حریم مطهر و ملکوتی فاطمه معصومه(س) باز می‌شود.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: پردیس زندگی هر انسانی در برگیرنده معارف اجتماعی، سیاسی، دینی، اکتسابی و سایر بخش‌ها است که مهم‌ترین جلوه زندگی انسان یکی دینداری  و دیگری سیاست‌ورزی او است.

لطفیان بیان کرد: در حال حاضر پای دین و سیاست به زندگی انسان باز می‌شود و در این عرصه 5 بینش وجود دارد که بینش نخست بینشی است که دین و سیاست را بدون پیوند در عرصه عالم رها شده می‌داند و از آن تعبیر به سکولاریس یا همان جدایی دین از سیاست می شود.
وی افزود: اگر قرار باشد دین در مقابل سیاست یا سیاست در مقابل دین قرار نگیرد وقتی که پا به پا برسد این دین است که پای منافع سیاسی باید قربانی شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: بینش دوم بینش متعصبانه‌ای است که امروز جریان تکفیر این بینش ناکارآمد را متاسفانه مدیریت و راهبری می‌کند.
لطفیان بیان کرد: بینش سوم بینشی است که به پیوند دین و سیاست باور دارد اما اصالت را به سیاست می‌دهد و می‌گویند اگر قرار است دین یا سیاست یکی حذف شود آن دین است که باید به پای سیاست حذف شود و دین یک متغیر در مقابل امر با ثباتی در نگاه آنها به عنوان سیاست است.
وی افزود: بینش چهارم مولفه‌ای است که به پیوست عمیق دین و سیاست باور دارد اما این سیاست است که باید خودش را با معارف دینی، اسلامی و الهی تطبیق دهد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه انسان در حوزه سیاسی باید بینش دینی، الهی و اسلامی باید داشته باشد تصریح کرد: مقام معظم رهبری در عرصه سیاسی مسئله نفوذ را مطرح می‌کنند و عده‌ای به اصطلاح از سیاستمداران بی‌خرد می‌خندند که مگر می‌شود مسئله نفوذ را در عصر تکنولوژی در جغرافیا و ادبیات سیاسی یک کشور مطرح کنیم آری نخستین ویژگی تشیع سیاسی از نگاه امام محمد باقر(ع) این است که از ویژگی‌ها شیعه سیاسی این است که دژهایی استوار و نفوذناپذیر هستند.

لطفیان بیان کرد: امام محمد باقر (ع) در مورد ویژگی دوم تشیع سیاسی می‌فرمایند که در عرصه سیاسی و اجتماعی امانت‌دار هستند و در   انقلاب اسلامی، مقام ولایت و رهبری یک امانت است که در اختیار ما قرار گرفته است و ما ماموریت خطیر جهانی خودمان را در حفاظت و حراست از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی برعهده داریم.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: تشیع سیاسی این است که گوش به فرمان رهبری هستیم و به هیچ عنوان به شایعات پیرامونی در حوزه نظام جمهوری و دستاوردهای آن توجه نمی‌کنیم.

لطفیان بیان کرد: مسله چهارم در تشیع سیاسی از نگاه امام محمدباقر(ع) مسئله رازداری است  و اسرار انقلاب اسلامی در سینه انقلابی‌ها باید بماند و برای خودی ها این اسرار گفته شود و آنانی که روزی در کشور مسئولیت اصلی داشته‌اند و امروز به افشای اسرار و رازهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌پردازند آنان باید مناسبات خودشان را با تشیع سیاسی از نگاه امام باقر(ع)  رقم بزنند.

وی افزود: در کشور ما وقتی صحبت از نهضت اسلامی و جبهه مقاومت می‌شود عده‌ای از کسانی که یک ذره اعتقاد به تقویت جبهه مقاومت ندارند می‌گویند به جای اینکه پابرهنگان داخل کشور را همت بکنیم چه ارتباطی دارد که در جبهه لبنان، سوریه، عراق، بحرین، یمن، افغانستان به جبهه مقاومت کمک کنیم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: امام صادق (ع) می‌فرمایند که شیعان ما اهل سخاوت هستند و این سخاوت در میان ما تنهای معنا پیدا نمی‌کند بلکه سخاوت و مهروزی ملت ایران در تقویت و بیداری جبهه اسلامی و در تقویت شکل‌گیری تمدن اسلامی تحقق پیدا می‌کند.

لطفیان با بیان اینکه ظرفیت غرب رو به زوال است تصریح کرد: خود سیاستمداران آمریکای می‌گویند انقلاب اسلامی به منافع اقتصادی ما ضربه نزد بلکه ضربه معنای انقلاب اسلامی به ما زد و هیبت ما را نزد جهانیان شکست و آنان چرا کینه از رهبری و ولایت دارند زیرا می‌گویند ولایت فقیه تکنولوژی برتر ما را با اراده خود منهدم کرده است و به الهام ماورائی رهبری جمهوری اسلامی اعتقاد دارد اما آن وقت یک عده در کشور بگویند ولایت فقیه را قبول داریم به خاطره اینکه در قانون اساسی آمده است.

لطفیان بیان کرد: مرحوم آیت‌الله رفسنجانی به ولایت فقیه اعتقاد داشت نه از باب اینکه این ولایت فقیه در قانون اساسی آمده است بلکه ولایت مطلقه فقیه از متن قرآن مجید و از متن معارف اهل بیت عمت و طهارت(ع) است.
وی افزود: مسئله اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب امسال را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی همراه اقدام و عمل نامیده‌اند چیزی نیست که امروز در سپهر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور یک بار متولد شده باشد بلکه برگرفته از معارف نورانی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: آرایش دشمن را باید امروز مردم ولایی و متدین و به این شایعات توجه نکنید و ببیند آرایش جبهه حق امروز در اختیار و دست چه کسی است.
لطفیان بیان کرد: دشمن‌شناسی یعنی اینکه حتی اگر یک روزی به ظاهر منافع ما را یا انقلاب اسلامی یا برخی انقلابی‌ها تحت تاثیر قرار داده باشند در دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌ها و دفاع انقلاب اسلامی و رهبری ولایت فقیه هیچ رذالتی به خود راه ندهیم.

وی افزود: آنچه که نسل اول انقلاب اسلامی داشته است امروز نسل سوم و به ویژه نسل چهارم ما به آن نیازمند است  تقوا، اخلاص، بی‌هوایی و دشمن‌شناسی است که باید در این راه ثبات قدم، انس با خداوند متعال، ولایت‌مداری و دوری از نزاع، تفرقه، شکیبایی و بردباری داشته باشیم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: امیداوریم خداوند متعال تلاش و مجاهدت بیش از 6 دهه حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر فضل و عنایت خودش به پروند اعمال شان ملحق گرداند.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۳۹
کلمات کليدی: انقلاب ، اخلاص ف تقوا ، مدیر ، مشاور