سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۶
معاون کمیته امداد خراسان جنوبی:

حامیان بیش از ۵ میلیارد تومان به ایتام خراسان جنوبی کمک کردند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه در ۹ ماه امسال ۴۶۴ میلیون تومان از سوی حامیان به فرزندان محسنین در استان کمک شد گفت: در این مدت ۵ میلیارد و ۴۱۷ میلیون تومان کمک در قالب طرح اکرام و ایتام از سوی حامیان اختصاص یافت.
حامیان بیش از ۵ میلیارد تومان به ایتام خراسان جنوبی کمک کردند
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ سیدرضا حسینی  اظهار داشت: در 9 ماه امسال بیش از 5 میلیارد و 417 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی و خدمات در قالب طرح اکرام و آتیه ایتام از سوی حامیان به ایتام خراسان جنوبی اختصاص یافت.

وی افزود: در حال حاضر 18 هزار و 927 حامی از 3 هزار و 444 یتیم تحت پوشش این نهاد در خراسان جنوبی حمایت مادی و معنوی می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: حامیان در طرح اکرام آتیه در 9 ماه امسال بیش از 5 میلیارد و 180 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به ایتام مورد حمایت خود اهدا کردند و از 3 هزار و 444 یتیم تحت پوشش حمایت این نهاد تعداد 2 هزار و 338 نفر یتیم زیر 18 سال هستند.

حسینی با بیان اینکه 70 درصد از حامیان خراسان جنوبی بومی هستند افزود: در طرح اکرام ایتام  فرصت مناسبی است تا فرد یا افرادی به عنوان حامی به صورت داوطلبانه بعد از گفت‌وگوی حضوری و اطلاع از جزئیات طرح با انتخاب خود در حمایت از یک یا چند فرزند یتیم برای مدت یک یا چند سال کمک‌های ماهیانه 30هزار تومان مشارکت کنند.

وی بیان کرد: تقویت حس همدلی، همکاری در جامعه اسلامی، ترویج سنت حسنه احسان به ایتام، ایجاد زمینه مشارکت افراد خیرو نیکوکار و رعایت عزت نفس و حفظ کرامت انسانی ایتام و خانواده آنها از اهداف اجرای طرح اکرام ایتام است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به طرح محسنین اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 3 هزار و 542 فرزند محسنین در استان وجود دارد که تعداد 2 هزار و 979 حامی از این فرزندان حمایت مادی و معنوی می‌کنند.

حسینی افزود: در 9 ماه امسال بیش از 464 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی و خدمات از سوی حامیان و خیران به فرزندان محسنین اهدا شده که 94 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد دارد.
وی افزود: در طرح محسنین طی مدت 9 ماه گذشته بیش از 330 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به فرزندان محسنین تحت حمایت اهدا شد.

حسینی افزود: حامیان بزرگوار طرح محسنین نیز در 9 ماهه سال گذشته بیش از 330 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به فرزندان محسنین تحت حمایت خود اهداکردند که این طرح فرزندان خانواده‌های تحت پوشش که دارای سرپرست، ولی پدر و یا مادر از کار افتاده یا دچار بیماری هستند را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به ادارت تابعه کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) و مراجعه به پایگاه‌های حامی‌یابی در مناسبت‌های مختلف در مساجد، حسینیه‎ها و محافل مذهبی در طرح‌های ملی و خداپسندانه مشارکت کنند.
حسینی افزود: شماره حساب 4944944955 بانک ملت وجوهات اکرام ایتام کمیته امداد خراسان جنوبی آماده دریافت کمک‌های نقدی حامیان از سراسر کشور است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۴۳
کلمات کليدی: حمایت ، ایتام ، بیماران ، کمک رسانی