چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۰
مدیر اجرایی جشنواره ملی شعر رضوی در خراسان جنوبی:

شب شعر جوانه‌های شعر رضوی در استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیر اجرایی جشنواره ملی جوانه‌های شعر رضوی خراسان جنوبی گفت: سه شب شعر استانی جشنواره جوانه های شعر رضوی در خراسان جنوبی برگزار می شود.
شب شعر جوانه‌های شعر رضوی در استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری  تسنیم؛ سید علی زمزم  عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در جشنواره ملی شعر جوانه های رضوی، برگزاری سه شب شعر برای شاعران خراسان جنوبی پیش بینی و  این استان  به ٣ منطقه تقسیم شده است.
وی گفت: شهرستان‌های خوسف، بیرجند، سربیشه و نهبندان در یک منطقه قرار دارند که نخستین شب شعر استانی جوانه‌های شعر رضوی استان، ٩ اسفند امسال در شهر خوسف برگزار می‌شود.

وی افزود: در این تقسیم بندی شهرستان های طبس، بشرویه ،سرایان و فردوس در یک منطقه هستند و شب شعر آنها در اردیبهشت سال آینده در شهرستان فردوس  برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی جشنواره ملی جوانه‌های شعر رضوی خراسان جنوبی آخرین منطقه را شامل شهرستان‌های زیرکوه، قاین،درمیان و خضری عنوان کرد  و افزود: زمان شب شعر این شهرستان‌ها در خرداد آینده در شهرستان قاین برگزار می‌شود.

وی هدف از تقسیم‌بندی منطقه‌ای شهرستان‌ها را ایجاد رقابت بین شاعران و افزایش تعداد آثار، رشد کیفی اثرها، بالا بردن سطح جشنواره و ایجاد فرصت های بیشتر برای علاقه مندان در استان است برشمرد.
زمزم گفت: با برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای، فعالیت اداره‌های شهرستانی و مجری و دستگاه‌های اجرایی افزایش یافته و علاوه بر این که به ارتقاء توان شاعران هر منطقه نیز کمک می‌شود اتاق فکر در هر بخش تشکیل و ایده‌های جدید به جشنواره ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: همه شاعران استان در حوزه کودک ونوجوان بدون محدودیت سنی مجاز به شرکت در این جشنواره ها هستند فقط باید آثار ارسالی در حوزه کودک و نوجوان باشد.

مدیر اجرایی جشنواره ملی جوانه های شعر رضوی خراسان جنوبی اشاعه وترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های مرتبط با سیره اهل بیت،گرامیداشت تولیدکنندگان و پدید آورندگان آثار در حوزه فرهنگ رضوی و...را از اهداف جشنواره های شعر رضوی برشمرد.

زمزم ادامه داد: شرکت کنندگان از نظر تعداد آثار ارسالی و همچنین قالب انتخابی شعر( کلاسیک و نو ...) محدودیت ندارند و ارائه همزمان چند اثر در تمامی موضوع‌ها بدون مانع است.
وی گفت:اشعار ارسالی باید ویژه گروه سنی الف و ب «کودک و نوجوان» باشد و در جشنواره یا مسابقه دیگری منتشر نشده باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۶۲
کلمات کليدی: شب ، شب شعر ، شعر ، رضوی ، شب شعر رضوی ، استان خراسان جنوبی ، استان