چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۶
رئیس سازمان بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی:

صادرات بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی بیش از ۴۶۶ میلیون دلار ارزآوری داشت

رئیس سازمان بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی گفت: در ۹ ماهه امسال مجموع صادرات و ماده ۱۱۶ استان خراسان جنوبی ۴۶۶ میلیون و ۷۸۱ هزار و ۸۸۳ دلار بوده است.
صادرات بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی بیش از ۴۶۶ میلیون دلار ارزآوری داشت
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛محمدرضا فخر اظهار داشت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 103 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به صادرات بازارچه‌های مرزی افزود: در 9 ماهه امسال مجموع صادرات بازارچه مرزی و ماده 116 از لحاظ وزنی 2 میلیون و 257 هزار و 904 تن بوده است.

رئیس سازمان بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی بیان کرد: این میزان صادرات نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی 169 درصد رشد داشته است.

فخر تصریح کرد: در مجموع 68 درصد از کل صادرات استان از طریق مرز ماهیرود به کشور افغانستان صادر شده است.
وی با اشاره به اقلام صادراتی از این بازارچه‌ها خاطرنشان کرد: اقلام صادراتی از  بازارچه‌های استان شامل سیمان، گچ، کاشی و سرامیک، لوله و اتصالات، آهن آلات، میلگرد و غیره است.

رئیس سازمان بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی یادآور شد: در این مدت انواع مواد غذایی شامل کنسرو، رب گوجه فرنگی، کیک و کلوچه، آبمیوه، ماکارونی و انواع نوشیدنی نیز از این بازارچه صادر شده است.

فخر، تجهیزات و ادوات کشاورزی و مواد شیمیایی از قبیل انواع شوینده‌ها، صابون، کود شیمیایی و پلی‌اتیلن را از جمله صادرات استان از این بازارچه‌ها عنوان کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۶۹
کلمات کليدی: صادرات؛ بازارچه‌؛ مرزی ؛خراسان جنوبی؛صادرات بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی، خراسان ، جنوبی ، یبرجند