يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴
مدیر آبفار نهبندان:

تعدادی از روستاهای نهبندان دهه فجر آبرسانی می‌شود

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نهبندان گفت: پنج پروژه آبرسانی به روستاهای این شهرستان افتتاح می‌شود.
تعدادی از روستاهای نهبندان دهه فجر آبرسانی می‌شود
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ علیرضا صادقی اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی در تلاش بوده تا با آبرسانی به روستاهایی که به سبب پدیده خشکسالی از نبود آب رنج می‌برند کمک کرده و از مهاجرت به سمت شهرهای که خود مشکلات دیگری را در پی دارد جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه دهه فجر امسال پنج پروژه عمرانی در زمینه آبرسانی به روستاهای شهرستان نهبندان افتتاح می‌شود تصریح کرد: برخی از این پروژه‌ها تک روستایی و برخی از پروژه‌ها آبرسانی به چند روستا را در بر می‌گیرد.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نهبندان یکی از این پروژه‌ها را آبرسانی به روستای کهنو دانست و افزود: برای اجرای این پروژه اعتباری بیش از 202 میلیون تومان هزینه شده که با افتتاح آن 55 خانوار از نعمت آب لوله‌کشی سالم بهره‌مند می‌شوند.

صادقی به مشخصات فنی این پروژه اشاره کرد و گفت: احداث یک باب مخزن 100 مترمکعبی، کشیدن 300 متر خط انتقال، 80 متر حصارکشی و 860 مترمربع محوطه‌سازی از جمله این موارد است.

وی با بیان اینکه آبرسانی به روستای دهسلم از دیگر پروژه‌های افتتاحی امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نهبندان است اضافه کرد: با افتتاح این پروژه 99 خانوار این روستا از نعمت آب لوله‌کشی سالم بهره‌مند می‌شوند.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نهبندان یادآور شد: احداث یک باب حوضچه شیرآلات، اجرای 216 متر حصارکشی، اجرای 3 هزار و 750 متر خط انتقال، 2 هزار و 860 متر شبکه توزیع و اجرای یک‌هزار و 470 مترمربع محوطه‌سازی از جمله مشخصات فنی پروژه آبرسانی به روستای دهسلم است.

صادقی ادامه داد: برای تکمیل این پروژه اعتباری معادل 54 میلیون تومان هزینه شده است.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نهبندان گفت: مجتمع آبرسانی تیغدر نیز با اعتباری‌ بیش از 665 میلیون و 300 هزار تومان افتتاح می‌شود.

صادقی از آبرسانی به روستای حیدرآباد این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این پروژه در سال 91 آغاز شده و تاکنون برای اجرای آن 328 میلیون تومان هزینه شده است.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نهبندان تصریح کرد: با افتتاح پروژه آبرسانی به روستای حیدرآباد 83 خانوار برخوردار می‌شوند.

صادقی احداث یک باب مخزن 100 مترمکعبی، اجرای یک‌هزار متر خط انتقال، 700 متر شبکه توزیع، اجرای 96 متر حصارکشی، موتورخانه 24 متر، 860 مترمربع محوطه‌سازی، احداث خط برق 896 متر، نصب یک مورد پست برق، ساخت چهار حوضچه و یک مورد سیل‌بند را از جمله مشخصات فنی این پروژه برشمرد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از پروژه‌هایی که در شهرستان نهبندان افتتاح می‌شود پروژه آبرسانی به روستای الوند است یادآور شد: این پروژه در سال 91 آغاز شده و با افتتاح آن 27 خانوار روستایی از نعمت آب لوله‌کشی بهره‌مند می‌شوند.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نهبندان با اشاره به مشخصات فنی این پروژه گفت: احداث یک باب مخزن 60 مترمکعبی، اجرای 5 هزار و 100 متر خط انتقال، 164 متر شبکه توزیع، اجرای 40 متر حصارکشی، 100 مترمربع محوطه‌سازی، ساخت 24 مترمربع موتورخانه، احداث 244 متر خط برق، نصب یک مورد پست برق، ساخت 14 باب حوضچه و سه مورد سیل‌بند از این جمله این موارد بوده است.

صادقی ادامه داد: برای اجرای پروژه آبرسانی به روستای الوند 482 میلیون و 600 هزار تومان اعتبار هزینه شده است.
وی یکی از مهم‌ترین پروژه‌های آبرسانی در روستاهای شهرستان نهبندان را افتتاح، مجتمع آبرسانی تیغدر دانست و افزود: با افتتاح این پروژه روستاهای کلاته‌نو، میرآباد، ملک‌آباد و خونیتیک این شهرستان از نعمت آب لوله‌کشی برخوردار می‌شوند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نهبندان با بیان اینکه ساخت این مجتمع از سال 87 آغاز شده است یادآور شد: تعداد 75 خانوار از مزایای این پروژه بهره‌مند می‌شوند.
صادقی به مشخصات فنی این پروژه اشاره کرد و گفت: احداث مخزن 120 مترمکعبی، اجرای 10 هزار و 500 متر خط انتقال، یک‌هزار و 700 متر شبکه توزیع، اجرای 120 حصارکشی، اجرای 400 مترمربع محوطه‌سازی، ساخت 12 مترمربع موتورخانه، نصب یک مورد پست برق و ساخت 33 مورد حوضچه از جمله این مشخصات است.
وی خاطرنشان کرد: اعتباری‌ بیش از 665 میلیون و 300 هزار تومان برای ساخت مجتمع آبرسانی تیغدر هزینه شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۳۲۰۷
کلمات کليدی: تعداد؛ روستا؛ نهبندان؛ دهه فجر؛ آبرسانی