جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
واکنش ائمه جمعه و نخبگان درمیان به سخنان استاندار

منتظر رقص استاندار در میدان امام خمینی(ره) بیرجند در ایام عید هستیم/آقای پرویزی از حضرت زهرا حیا کن و اینقد با ارزش های دینی مردم بازی نکن

استاندر خراسان جنوبی که در جمع هنرمندان مطالبی را ایراد نمودند علاوه بر اینکه موجب خشم مردم انقلابی شهرستان درمیان شده است واکنش های زیادی نیز در سطح شهرستان و استان داشته و برخی را به تعجب و بسیاری را به تاسف واداشته است!
منتظر رقص استاندار در میدان امام خمینی(ره) بیرجند در ایام عید هستیم/آقای پرویزی از حضرت زهرا حیا کن و اینقد با ارزش های دینی مردم بازی نکن
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از وحدت درمیان؛استاندر خراسان جنوبی که در جمع هنرمندان مطالبی را ایراد نمودند علاوه بر اینکه موجب خشم مردم انقلابی شهرستان درمیان شده است واکنش های زیادی نیز در سطح شهرستان و استان داشته و برخی را به تعجب و بسیاری را به تاسف واداشته است!
 
 
"حجت الاسلام و المسلمین مصیب خزاعی"در واکنش به سخنان قابل تامل استاندار خراسان جنوبی گفت: از استاندار خراسان جنوبی تشکر می کنیم که در جلسه با هنرمندان باطن واقعی خود را به مردم معرفی کردند.
 

وی با بیان اینکه آقای پرویزی گفتند باید تفکر مردم عوض شود، گفت: ما نیز بر این عقیده هستیم تا مردم ما افرادی که از خارج استان با فرهنگ خراسان جنوبی همخوانی ندارد و بیگانه هستند اجازه پست و مقام به این افراد را داده نشود.
 
وی اضافه کرد: اگر تفکر مردم خراسان جنوبی، تفکر خوبی نیست چگونه چندین سال استانداران و فرمانداران و مدیران کل غیر بومی را تحمل می کنند.
 
وی افزود: استان خراسان جنوبی انقلابی و شهید پرور است و نباید بگذاریم افرادی که بصیرت کافی ندارند برای مردم تصمیم بگیرند.
 
امام جمعه قهستان با بیان اینکه دین اسلام، دین حبّ و بغض و دین اوامر نواهی است، گفت:  اگر به اوامر عمل و از نواهی دوری جستیم به قانون اسلام عمل کرده ایم. با موسیقی اسلامی هیچ مخالفتی نداریم و با موسیقی که برگرفته از فرهنگ غربی باشد با آن مخالف هستیم.
 
خزاعی عنوان کرد: آقای استاندار نباید در مواردی که تخصص ندارند نظر بدهند و در مسائل دینی مراجع تقلید و علما و حکمای ما هستند و هر چه آن ها بگویند تبعیت می کنیم.
 
وی بیان داشت: بسیاری از بودجه های فرهنگی کشور را می گیرند و هیچ اقدام موثری را نمی بینیم و آقای استاندار به مسائل دولت پاسخگو نیستند تا بخواهد به مسائل فرهنگی پاسخگو باشند.
 
وی اضافه کرد: یقین نداریم خراسان شمالی همچینین فرهنگی را داشته باشند و انسان های مسلمانی هستند که مطمئنا نسبت به این موضوع واکنش نشان می دهند.
 
وی اذعان داشت: اگر دنبال رقص زن و مرد هستند، منتظر رقص ایشان در میدان امام خمینی(ره) بیرجند در ایام عید هستیم.
 
 
وی با بیان اینکه بهترین موسیقی ما صوت قران است، گفت: کسانی که دنبال موسیقی غربی هستند از قرآن دوری کرده اند.
 
وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری نیروی انتظامی مظهر اقتدار ملی است و نباید اقتدار نیروی انتظامی کاسته شود و  نظارت بر اماکن بر عهده نیروی انتظامی است.
 
خزاعی اضافه کرد: اگر در یک اماکنی توطئه علیه نظام و انقلاب انجام گیرد اولین نفر آقای استاندار خواهند بود که منتظر پاسخ نیروی انتظامی هستند.
 
وی با بیان اینکه استانداری که در دهه فاطمیه بحث رقص را بیان می کند باید به حالش تاسف خورد، گفت:  مردم برای مادر این سید مراسم عزاداری و روضه برگزار می کنند اما ایشان از رقص زن و مرد حرف می زند.
 
وی عنوان کرد: فردی که حرف از رقص و عدم برگزاری یادواره های شهدا می زند، برای خدمت به مردم نیامده و به دنبال اهداف و مال و منان خودش است.
 
 
 
 
"حجت الاسلام و المسلمین سید امین حسینی" نیز در واکنش به سخنان قابل تامل استاندار خراسان جنوبی گفت: از صحبت های آقای استاندار تعجب کردم.
 

وی با بیان اینکه آقای پرویزی در یک سخن تعجب آور گفتند باید به حال هنر در استان گریه کرد، گفت: اگر واقعا قصد گریه کردن را دارند، باید به حال بیکاری، اختلاس ها، برجامی که سرمایه ملت را به باد داد و تعطیلی کارخانه ها گریه کرد.
 
امما جمعه موقت درمیان عنوان کرد: آقای استاندار باید پاسخگو باشد که دولت در این چهار سال چه اقدام موثری را انجام داده است، تنها پروژه های دولت قبل را به نام خود مجددا افتتاح می کنند.
 
حسینی بیان داشت: در عمرم همچنین ضعف مدیریتی به این بزرگی در استان ندیده ام و آقای پرویزی مشخصه های یک استاندار را ندارد.
 
وی تصریح کرد: اقدام موثری را انجام نداده اند لذا روی به اقدامات سیاسی آورده است.
 
وی با تاکید بر اینکه مردم متدین و شهید پرور خراسان جنوبی به اعتقاداتشان پایبند هستند، گفت: به هر کسی اجازه نمی دهند در مسائل دینیشان دخالت کنند.
 
وی با بیان اینکه شهدا و مقدسات دینی مردم بهانه خوبی برای کفایتیشان نیست، گفت: آقای پرویزی از حضرت زهرا حیا کنند و اینقد با ارزش های دینی مردم بازی نکنند.
 
وی با بیان اینکه شکستن حریم های اسلامی اسمش آزادی و شادی مردم نیست، گفت: شادی مردم رفع مشکلات و اشتغال و اقتصاد پویای جامعه است نه برگزاری کنسرت و رقص و پایکوبی.
 
وی افزود: دولتی که برای پرداخت یارانه  عزا می گیرد  و وزرای هزار میلیاردی دارند اصلا مشکلات مردم را درک نمی کنند.
 
وی اضافه کرد: اظهار نظر آقای استاندار فقط جنبه انتخاباتی دارد و قصد منحرف کردن ذهن مردم از مشکلات واقعی که دچار هستند را دارند.
 
امام جمعه موقت درمیان عنوان کرد: پرویزیحق ندارد در خصوص ساده زیستی مردم حرف بزند. اظهار نظراتشان در چارچوب کارشان باشد.
 
وی با بیان اینگه مشکل مردم با حرف زدن حل نمی شود و آنچه عمل کرده اند به مردم بگویند، گفت: آقای استاندار بهتر است این روز های عمر دولت و استاندار بودنشان به مشکلات مردم بپردازند
 
وی اضافه کرد: به گونه ای دولتمردان حرف می زنند که انگار باید شخص دیگری از بیرون باید مشکلات را حل کند.
 
حسینی بیان داشت: اظهار نظر استاندار در خصوص اماکن بسیار بی جا است و اگر نیروی انتظامی نباشد افرادی مثل ایشان نمیتوانند بر صندلی استانداری تکیه بزنند.
 
وی در پایان گفت: آقای استاندار از واقعیت ها بگویند نه از تخیالتشان.
 
 
"حجت الاسلام و المسلمین خواجوی" نیز در واکنش به سخنان قابل تامل استاندار خراسان جنوبی گفت: آقای آستاندار شما باحرف های نسنجیده به دنبال چه چیزی هستید؟ گویا به دنبال سرپوش گذاشتن بر کارنامه بدون ستاره خود هستید.
 

وی از استاندار تحمیلی خراسان جنوبی خواست تا سفارش حضرت علی(ع) را سرلوحه کارخود قرار دهد که فرمود فکر ثم تحدث.
 
وی عنوان کرد: حال بگویید خدمات شما در دوران سکانداری این جایگاه چه بوده تا مردم بدانند علاوه عزل و نصب های غیر ضرور، تلفن زدن و امرونهی دیگران برای شرکت یا عدم شرکت در برخی جلسات چه بوده است؟!! مردم خدمات را فراموش نمی کنند.
 
خواجوی بیان داشت: آقای استاندار بداند اینجا سرزمین فرهیختگان و مهد علم و ادب است که در دل خود ایات تهامی وعبادی و ایت الله عارفی و علامه سعیدی صدها عالم دیگر که از ذکر نامشان عاجزم را پرورش داده که دیانت وتقوا را چون خون در رگهای این مردم جاری کرده اند و دین و عشق به اهل بیت و امام و شهدا با گوشت و پوستشان امیخته شده و سخنان شما در مورد یادواره شهدا و دخالت در وظایف نیروهای ناجا، سپاه، بسیج و رها کردن مشکلات مردم نشانه اوج سیاسی کاری شما و نبود اراده برای خدمت صادقانه به مردم است.
 
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه درمیان یاد آور شد: صحبت هایی که در مورد مسائل شرعی مردم جسارت بر علما حاکی از نبود کمترین سواد دینی شما می باشد و ما سابقا شاهد این ماجرا در مورد برادران اهل سنت هم بوده ایم و این سخن که باید برای هنرمندان گریه کرد شاید بهتر است بگوییم باید برای مردم و دولت تدبیر گریست که در دولتی که منتسب به قشر روحانیت است مسئولان ان تا این حد با مسائل دینی وقانونی بیگانه باشد.
 
وی در پایان گفت: آقای استاندار هشدار ما را بپذیرید و ابتدای سخن اندکی فکر کنید.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۳۷۳۳
کلمات کليدی: منتظر ؛رقص؛ استاندار؛ میدان امام خمینی(ره) ؛بیرجند؛ ایام عید