دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۳
معاون میراث فرهنگی خراسان جنوبی:

آبان‌ماه؛ آخرین مهلت ارسال مقالات به کنگره معماری و شهرسازی خراسان جنوبی است

آبان‌ماه؛ آخرین مهلت ارسال مقالات به کنگره معماری و شهرسازی خراسان جنوبی است
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم؛ علی شریعتی‎منش امروز با بیان اینکه کنگره معماری و شهرسازی از رویدادهای مهم پس از انقلاب است، اظهار داشت: با توجه به اهمیت این رویداد مهم چهارمین کنگره معماری و شهرسازی با شیوه‎ای متفاوت و به صورت ادواری و استانی برگزار می‎شود.

وی آشکار شدن ارزش‎های معماری و شهرسازی و نمایان شدن قابلیت‎های فرهنگی نقاط مختلف کشور را از اهم اهداف این کنگره ذکر کرد و گفت: چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران به منظور آشنایی بیشتر صاحب‌نظران و محققان و بیان قابلیت‎ها و ارزش‎های معماری و شهرسازی استان برگزار می‎شود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی تصریح کرد: کنگره معماری و شهرسازی خراسان جنوبی 5 تا 7 بهمن‎ماه سال ‎جاری در شهرهای بیرجند، فردوس و خوسف برگزار می‎شود.

شریعتی‎منش حوزه‌های فرهنگی، طبیعی شهرها و روستاهای تاریخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستانشناسی، معماری و شهرسازی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس و راه‎های فرهنگی و عناصر وابسته را از محورهای برگزاری این همایش ذکر کرد.

وی اذعان داشت: برگزاری این کنگره فرصت مناسب و مهم برای معرفی معماری و شهرسازی استان است تا از این طریق محققان، پژوهندگان و فرهیختگان کشور و جهان با استان و پیشینه فاخر آن آشنا شوند.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پژوهشگران و محققان می‎توانند مقالات خود را حداکثر تا آخر آبان‌ماه امسال به نشانی (Skhorasan.chaui.ir ) ارسال نمایند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۴۳۴
مرجع : فارس
کلمات کليدی: خراسان جنوبی، بیرجند، خراسان، خراسان تایم، معاون میراث فرهنگی ، علی شریعتی‎منش، فارس، خبرگزاری