جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵
تولیت آستان قدس رضوی در یادواره شهدای روستای پهنای قاینات:

بیداری اسلامی در جهان ثمره خون شهیدان خطه عاشورا و عاشوراییان است

اولین نکته ای که در وصیت نامه شهدا مطرح شده این است که ما برای خدا و به امر ولی فقیه زمان و نائب امام زمان(عج) در جبهه حضور یافتیم. شهدا هم چنین از ما می خواهند که نگذاریم انقلاب، نظام و ارزش ها تنها بمانند. همچنین تنفر از استکبار جهانی و توجه توأم به تولی و تبری از دیگر تاکیدات شهدا برای ماست.
بیداری اسلامی در جهان ثمره خون شهیدان خطه عاشورا و عاشوراییان است
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم؛  آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنج‌شنبه در یادواره خلبانان، امیران، سرداران و 21 شهید روستای پهنائی شهرستان قائنات با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه شهید نظر می کند به وجه الله، اظهار داشت: بنا بر آیات کلام الله مجید همه چیز در عالم هلاک شده است، مگر وجه الله که در پرتو فکر، اخلاق، عمل و روح و روان خدایی به وجود می آید.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری از شهداء به عنوان انسان هایی با کرامت یاد کرد و گفت: کرامت به این معناست که اگر انسانی دارای روح بلند، ملکوتی و متصل به خداوند متعال باشد و جز خدا نبیند، اهل بخشش مال، آبرو و در صورت لزوم جان خواهد بود.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه شهید قبل از مقام شهادت به مقام کرامت می رسد، افزود: شهید جان خود را عالما، عامدا، خالصا، مخلصا و با معرفت و شناخت راه، راهبر و مقتدا کف دست نهاده و همه داشته هایش را در طریق معشوق و جانان اهدا می کند.

 رئیسی با اشاره به رشادت های رزمندگان اسلام در عرصه های گوناگون به ویژه دفاع مقدس،گفت: اینها نشان می دهد که تربیت شدگان مساجد، هیئت ها، منبرها و دلدادگان به اباعبدالله الحسین(ع) حاضرند همه سختی ها و مشکلات را تحمل کنند و آنجا که پای جان دادن به میان بیاید نیز در صف مقدم با جانفشانی و رشادت و ایستادگی در مقابل دشمنان حضور دارند.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه شهدای ما به تبعیت از وجود مقدس سید الشهدا(ع) در جبهه های نبرد حاضرشدند، تصریح کرد: بیداری اسلامی که امروز در جهان شاهد آن هستیم، ثمره خون شهیدان خطه عاشورا و عاشوراییان است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به رشادت های مردم یمن در برابر رژیم آل سعود با وجود محدودیت ها و محرومیت ها، گفت: مردم آفریقا نیز امروز بعد از به بند کشیدن روحانی مبارز، شیخ زکزاکی مقابل جریان استکبار ایستاده اند و همه این حرکت ها به برکت خون شهدا در جهان ایجاد شده است.

رئیسی به فرازهای مشترک وصیت نامه شهدا اشاره کرد و افزود: اولین نکته ای که در وصیت نامه شهدا مطرح شده این است که ما برای خدا و به امر ولی فقیه زمان و نائب امام زمان(عج) در جبهه حضور یافتیم. شهدا هم چنین از ما می خواهند که نگذاریم انقلاب، نظام و ارزش ها تنها بمانند. همچنین تنفر از استکبار جهانی و توجه توأم به تولی و تبری از دیگر تاکیدات شهدا برای ماست.

تولیت آستان قدس رضوی سپس با تاکید بر اینکه تنفر از دشمنان ابی عبدالله(ع) تابلوی دلدادگی به امام حسین(ع) است، به آیات کلام الله مجید در زمینه پیمان شکنی دشمنان اسلام اشاره کرد وافزود: خدا را شاکریم، رهبری بصیر و بصیرت آفرین داریم که در زمان خوش بینی بسیاری، فرموده بودند: آنان میثاق شکن و پیمان شکن هستند؛ دلشان برای هیچ ملتی نسوخته و برای ما هم نخواهد سوخت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۵۳۲
کلمات کليدی: خراسان جنوبی، بیرجند، خراسان، خراسان تایم، آستان قدس رضوی ، تولیت ، رئیسی