يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
پژوهشگر حقوق عمومی تاکید کرد:

رئیسی نشان داد برای جمع آوری چند رای به هر اقدامی دست نمی زند

در طی سه دوره مناظرات یکی از افرادی که بیشترین مصونیت را در حوزه "فساد" داشت جناب آقای رئیسی بود البته هیچ گاه شیوه مناظراتی جناب آقایان قالیباف، جهانگیری و روحانی را تایید نمی کنیم چرا که تا چیزی اثبات نشده است نمی توان بر زبان جاری کرد.
رئیسی نشان داد برای جمع آوری چند رای به هر اقدامی دست نمی زند
 
سید مرتضی موسوی نژاد در گفتگو با خبرنگار خراسان تایم اظهار داشت: با در نظر گرفتن شرایط حاکم و نظر سنجی های معتبر در صورتی که اتفاق خاصی در حوزه سیاست داخلی کشور اتفاق نیافتد به احتمال بسیار زیادی انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده خواهد شد.
 
پژوهشگر حقوق عمومی ادامه داد: عموما این طور اثبات شده است که اگر انتخابات به دور دوم کشیده بشود گذشت زمان به ضرر رئیس جمهور فعلی خواهد بود و این یعنی ریزش آرای وی در سطح گسترده.
 
وی تاکید کرد: همین عامل که انتخابات به دور دوم کشیده شود سبب می شود دولت با چالش زیادی مواجه بشود و از طرف دیگر گذشت زمان به نفع حجت الاسلام رئیسی خواهد بود چراکه فرصت بیشتری برای تبلیغات و ارائه برنامه ها خواهد داشت.
 
موسوی نژاد با تاکید بر این نکته که تا مطلبی در دادگاه اثبات نشود در ارتباط با آن نمی توان اظهار نظر قطعی کرد، ادامه داد: اگر اثبات شود که دولت یازدهم برای تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از منابع دولتی استفاده کرده است قطعا مقصر است و باید جوابگوی سوء استفاده های خود از منابع دولتی باشد.
 
پژوهشگر حقوق عمومی با بیان اینکه مشخص نبودن منابع تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی یک ضعف اساسی به شمار می آید، گفت: رهبری چندی پیش نسبت به شفاف سازی منابع مالی انتخاباتی نامزدها تذکرات لازم را دادند اما متاسفانه در این دوره اجرایی نشد.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در طی سه دوره مناظرات یکی از افرادی که بیشترین مصونیت را در حوزه "فساد" داشت جناب آقای رئیسی بود البته هیچ گاه شیوه مناظراتی جناب آقایان قالیباف، جهانگیری و روحانی را تایید نمی کنیم چرا که تا چیزی اثبات نشده است نمی توان بر زبان جاری کرد.
 
موسوی نژاد تاکید کرد: جناب آقای روحانی که در مناظره می فرمایند بنده با کسی عهد اخوت نبسته ام چه طور وقتی قوه قضائیه قصد تحقیق و تفحص از عاملان فسادهای کلان را دارد به شدت مخالفت می کنند و حتی در مواردی دست به تهدید قوه قضائیه می زنند.
 
 پژوهشگر حقوق عمومی با تاکید بر اینکه حجت الاسلام رئیسی در طول مناظرات انتخاباتی نشان دادند فردی به شدت اخلاق محور و پایبند به اصول و ضوابط رقابتی هستند، گفت: آقای رئیسی نشان دادند که حقیقتا یک انسان متفاوتی هستند و با اینکه به راحتی می توانستند اسامی افراد مجرم و نه متهم را افشا کنند چنین نکردند.
 
وی ادامه داد: متاسفانه برخی نامزدها به خود اجازه دادند صرفا به دلیل جمع آوری چند رای آبروی افراد را بریزند و اسامی افراد متهم را بر زبان جاری کنند.
 
موسوی نژاد در پایان با بیان اینکه احتمال احتمال کناره گیری آقای جهانگیری به نفع آقای روحانی 600 درصد است، ادامه داد: آقای هاشمی طبا هم گرچه کناره گیری نکرده است اما اعلام کرده است به روحانی رای می دهد. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۵۶۳۵
کلمات کليدی: موسوی نژآد ، انتخابات ، مناظره ، انتخابات ؛ هاشمی طبا ، فساد ، تباهی ، رهبری ، جهانگیری ، رئیسی