سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی:

دردهای اجتماعی با محوریت مساجد و هیئت ها درمان شود

اساس تبلیغ دینی بر مهربانی و رحمت استوار است و رسالت روحانیت این است که جامعه را به سوی کمال و رستگاری و سعادت همیشگی سوق دهد.
دردهای اجتماعی با محوریت مساجد و هیئت ها درمان شود
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم؛ مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در کشور گفت: مسئله تحکیم بنیان خانواده، ازدواج آسان، اعتیاد، طلاق و مفاسد اجتماعی دردهای جامعه امروز است که باید با محوریت مساجد و هیئت‌های مذهبی درمان شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان، امروز 6 مهرماه در کارگاه آموزشی روحانیان استان خراسان جنوبی روحانیت را سنگرنشینان علم و ایمان دانست و گفت: این قشر سرآمد حفظ امانت، صداقت، راستی و درستی هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی  همچنین روحانیت را خیرخواه‌ترین قشر جامعه دانست و اظهار کرد: اساس تبلیغ دینی  بر مهربانی و رحمت استوار است و رسالت روحانیت این است که جامعه را به سوی کمال و رستگاری و سعادت همیشگی سوق دهد.

لطفیان با اشاره به اینکه  شواهد نشان می‌دهد امروزه  مردم بیش از هر زمان دیگر برای دانستن معارف اسلامی اقبال نشان می‌دهند، بیان کرد: متاسفانه دردهای اخلاقی امروز رنگ اجتماعی به خود گرفته است و افراد جامعه قضاوت عجولانه‌ای نسبت به اطرافیان دارند که این گسست اجتماعی را به دنبال داشته است.

وی، خودشیفتگی، کاهلی و سستی را از دیگر دردهای جامعه برشمرد و از روحانیت خواست نسبت به درمان این دردهای جامعه که به حوزه اخلاق ارتباط دارد، اقدام کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی دهه چهارم انقلاب را دهه بازشناسی و احیای آرمان‌های نظام اسلامی دانست و گفت: استقلال فرهنگی مهم‌ترین نیاز امروز کشور اسلامی است و برنامه‌ریزی دولت سوق دادن کشور به سمت استقلال فرهنگی است.

لطفیان با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در کشور یادآور شد: مسئله تحکیم بنیان خانواده، ازدواج آسان، اعتیاد، طلاق و مفاسد اجتماعی دردهای جامعه امروز است و باید با محوریت مساجد و هیئت‌های مذهبی درمان شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۳۷
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: خراسان جنوبی، بیرجند، خراسان، خراسان تایم، دردهای اجتماعی ، مساجد، هیئت، درمان