پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷
عضو کمیسیون اجتماعی گفت:

خودروهای لوکس قاچاق را باید به آتش می‌کشیدند/ قوه قضائیه اهمال‌کاران را مجازات کند

عضو کمیسیون اجتماعی گفت: باید بدون ملاحظه کالاهای قاچاق امحا و به آتش کشیده شوند، این به آتش کشیده شدن اسراف محسوب نمی‌شود.
خودروهای لوکس قاچاق را باید به آتش می‌کشیدند/ قوه قضائیه اهمال‌کاران را مجازات کند
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری دانشجو؛عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به سرانجام خودروهای لوکس قاچاق، اظهار داشت:  همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند قاچاق خنجری از پشت به پیکر نظام است که پدر تولید مملکت را درآورده است.
 
وی افزود: باید با متخلفان قاچاق کالا بدون ملاحظه و مماشات برخورد شود چراکه اگر می خواهیم اقتصاد مقاومتی در جامعه محقق شود باید موانعش را برطرف کنیم و این مسئله جزء ضروریات آن است.
 
گودرزی با بیان اینکه حمایت از تولید داخل ستون فقرات اقتصاد مقاومتی  است، تصریح کرد: قاچاق ضد تولید داخل است، پس اگر می خواهیم اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه در جامعه محقق شود باید موانع آن که بزگرترین عامل قاچاق کالا است را برطرف کنیم.
 
وی ادامه داد: مصرف کالای ایرانی بزرگترین حمایت از تولید داخلی است و مانع اصلی که باعث می شود تولید داخل آسیب ببیند و این بند مهم پیاده نشود بحث قاچاق کالا است، زمانی که کالا قاچاق شد و به قیمت پایین تر به دست مشتری رسید تولید کننده ما زمین گیر می شود و اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه پیاده نمی شود. از این رو مردم وظیفه دارند که کالای داخلی مصرف کنند و قوه قضاییه نیز وظیفه دارد تا با قاچاقچیان و متخلفان در این زمینه به صورت جدی و بدون هیچ ملاحظه ای برخورد کند، همچنین مجلس باید به نحوی قانونگذاری و ریل گذاری کند که خلاهای موجود برطرف شود و از سوی دیگر دولت نیز باید وظیفه اجراییش را به نحو احسن انجام دهد.
 
نماینده مردم بروجرد تاکید کرد: معتقدم باید بدون ملاحظه کالاهای قاچاق امحا و به آتش کشیده شوند، این به آتش کشیده شدن اسراف محسوب نمی شود، اگر این کار را نکنیم تولید ما نابود، جوان ما بیکار و بیچاره و کانون خانواده از هم فروپاشیده خواهد شد، چراکه اگر  فرصت شغلی برای جوان فراهم نشود کانون خانواده از هم می پاشد.
 
 نماینده مردم لرستان در پایان خاطر نشان کرد: معتقدم قوه قضاییه باید در ارتباط با کسانی که نسبت به مقابله با قاچاق کالا کمترین اهمال کاری و کوتاهی انجام می دهند ورود و همان گونه که مورد تایید مقام معظم رهبری است از این آفت جلوگیری کنند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۶۰۷
کلمات کليدی: مجلس ،قانونگذاری ،آسیب ،قاچاق ،تولید ،اقتصاد مقاومتی،لوکس ،آتش ،