سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵
معاون استاندار خراسان جنوبی:

بخش اعظمی از طلاق‌ها به دلیل پایین بودن آستانه تحمل و صبر زوجین است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه نباید اصرار به روش‌های ناموفق داشته باشیم و آموزش‌های عمومی، اختصاصی و سطح آگاهی زوجین باید افزایش یابد گفت: بخش اعظمی از طلاق‌ها به دلیل پایین بودن آستانه تحمل و صبر زوجین است.
بخش اعظمی از طلاق‌ها به دلیل پایین بودن آستانه تحمل و صبر زوجین است
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ محمد حسینی ظهر امروز در کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان اظهار داشت: بسیاری از بخش‌هایی که در کارگروه‌ها صورت می‌گیرد به دلیل اینکه جدای از پیرامون کارگروه به آن پرداخته می‌شود خیلی تأثیرگذار نیست و یکی از مشکلات کشور این است که در هر کجا که می‌رسیم کارگروه تشکیل می‌دهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: غفلت بزرگی که امروزه انجام می‌شود این است که به بخش نرم‌افزاری و رویکرد انسان‌ها و بخش‌های درونی انسان‌ها توجه نداریم.

حسینی با بیان اینکه بخش اعظمی از رفتارهای ما بخش سخت‌افزاری و رفع تکلیفی است تصریح کرد: شرایط سخت و استرس‌زا با تبدیل و تحمل قابل بازسازی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که به وجود می‌آید و بخش اعظمی از طلاق‌ها در 4 سال نخست زندگی اتفاق می‌افتد به دلیل پایین بودن آستانه تحمل و صبر زوجین است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به طرح تاب‌آوری یادآور شد: طرح تاب آوری بالابردن آستانه تحمل در برابر مشکلات است.

حسینی با تأکید بر بالا بردن آستانه تحمل و ظرفیت زوجین اظهار داشت: اصل طرح تاب‌آوری درست است و مشاوره‌های قبل و بعد از ازدواج نیز بسیار کارآمد است و باید ارزیابی شود.

وی افزود: بسیاری از بخش‌ها عدم آگاهی جامعه را می‌رساند و در حال حاضر آموزش‌های عمومی، اختصاصی و آگاهی ما کم است و این یک نقص است که باید برطرف شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به بخش ورزش بانوان گفت: برنامه‌های استان در این بخش پیگیری و بررسی شود چراکه هر موضوعی که مطرح می‌شود بخش زیادی از آن در یک مقطعی شروع شده و نامعلوم مانده است بنابراین اصرار به روش‌های ناموفق نداشته باشیم و آن را بازسازی و تقویت کنیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۶۷۸
کلمات کليدی: موضوعی ،زوجین ،سخت‌افزاری ،استانداری ،زنان ،خانواده