چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
نماینده مردم بیرجند در مجلس:

دشمنان داعش را به عنوان نمونه قلابی از اسلام عرضه کردند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی رمز موفقیت را وحدت دانست و گفت: داعش را به عنوان نمونه عینی و قلابی از اسلام عرضه کرده که به دنیا بفهماند حرفشان درست بوده و وحشت عجیبی نسبت به مسلمانان ایجاد کردند.
دشمنان داعش را به عنوان نمونه قلابی از اسلام عرضه کردند
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد باقر عبادی شامگاه سه‌شنبه در  نشست مشترک علمای شیعه و سنی خراسان جنوبی در شهرستان درمیان اظهار داشت: استعمار برای سرزمین‌های اسلامی نقشه‌های فراوانی با هدف غارت ثروت‌های مادی و معنوی و فرهنگی دارند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داستان‌های قرآن آموزنده است و آثار فراوانی دارد گفت: امتی که فرعون را نپذیرفته یقینا ترامپ و نتانیاهو را نمی‌پسندد.

عبادی افزود: قرآن و اسلام همواره در مقابل استکبار آیه نازل کرده و از هرگونه سلطه‌گریزی از کفار نهی کرده است.
وی خاطرنشان کرد: داعش یک جریان تکفیری است که به وجود آورده‌اند چطور می‌شود که تاکنون یک گلوله به طرف رژیم اشغالگر قدس شلیک نکرده  بلکه مجروحین آنها را مداوا می‌کند اما از طرف دیگر در موصل علمای اهل سنت و تشیع را اعدام می‌کند و کردهای مسلمان را قتل عام  می‌کند.

نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس افزود: تمسک این گروه دست نشانده به قرآن است بنابراین ما باید روحیه قرآنی را بسط و توسعه دهیم زیرا روحیه قرآن یعنی فرهنگ مقاومت و در مقابل روحیه تکفیر و کشته شدن به ناحق است. 

عبادی با اشاره  به نقشه‌های مختلف استعمارگران برای مسلمین بیان داشت: یکی از روش‌ها، مقابله مستقیم است که می‌دانند سبب وحدت دنیای اسلام و ایستادگی در برابر آنها می شود بنابراین از این مسیر چشم گوشی کردند.
وی افزود: دومین مسیر از طریق هجوم به مفاهیم اسلامی و تحریف اسلامی است که با موضعگیری سریع علماء به نتیجه نرسید و در پی ایجاد فرقه وهابیت و بهائیت بودند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس یادآور شد: بهترین ابزاری که برگزیدند در پی تحریک احساسات ناسیونالیستی و ایجاد تفرقه از طریق تکفیرکردن برآمدند زیرا اگر مستقیم اسرائیل حمله می کرد امت اسلام امروز متحد بود بنابراین یک طائفه به وجود آوردند که سرببرند و انتحار کنند با نیت قربته الی الله و مسلمان  را کافر و مشرک بداند و اعدام کنند.

عبادی افزود: از طریق نفوذی‌هایی که دارند درصدد تشدید این امور هستند تا امت اسلام را به جان هم بیندازند زیرا مزایایی برای آنها دارد اول اینکه هیچ نوع هزینه ای برای آنها ندارد و فقط تماشاگر هستند و دوم اینکه هیچ خشمی از مسلمانان نسبت به کفار و اسرائیل ایجاد نمی شود بلکه همه خشم ها در درون جامعه اسلام به وجود می آید.

وی بیان کرد: این اختلاف‌ها می‌تواند ریشه مذهبی پیدا کند و تکفیر که مانند یک بیماری واگیر است را تشدید کند و در نسل‌ها گسترش دهد همانطور که در سوریه، لبنان و عراق که محور مقاومت بوده‌اند انجام می‌دهند و اگر ما مقاومت نکرده بودیم و نیروهای انتظامی و بسیج و هوشیاری مردم نبود در داخل کشور ما نیز گسترش می‌دادند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه علماء در این بحث به هیچ وجه کوتاه نیایند موضع‌گیری سیاسی کنند و حتی نسبت به داعش باید موضع‌گیری دینی کنند، هیچ مماشاتی نباید صورت بگیرد والا وظیفه دینی خود را انجام نداده‌ایم.

عبادی با اشاره به حادثه تروریستی در مجلس و حرم امام خمینی(ره) بیان داشت: تیراندازی به زنان بی‌دفاع غیرقابل قبول است نیاز است که علمای دینی نسبت به چنین جریانی فتوا دهند فتوایی روشن و قاطع که جوان‌ها فاصله خود را با این جریان بازشناسی کنند و کسی سردرگم نباشد.

وی افزود: ضربه ای که داعش به اسلام در دنیا غرب وارد کرده صدها برابر ضربه‌ای است که مستشرقین در طول سالیان با نوشتن اینکه اسلام دین جنگ و قصاوت است نتوانستد وارد کنند.

وی گفت: داعش را به عنوان نمونه عینی و قلابی از اسلام  عرضه کردند تا به دنیا بفهمانند حرفشان درست بوده و وحشت عجیبی نسبت به مسلمانان و اسلام ستیزی ایجاد کردند به گونه‌ای که روند روبه رشد اسلام‌گرایی را متوقف کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف گفت: این موضوع هوشیاری می خواهد که توجه کنیم که اتفاق نظرها صدها برابر چیزهایی است که مذاهب اسلامی در آن با هم اختلاف نظر دارند.

عبادی رمز موفقیت ما را وحدت دانست و افزود: جنگ کنونی جنگ صلیبی است شکل آن فرق کرده است مگر سیاستمداران آمریکا سیاست‌شان فرق کرده، نه آنها فقط ادبیات خود را عوض می کنند اما مشکل اساسی آنها در اصل اسلام است.

وی مردم این منطقه را نماد و الگوی عینی وحدت دانست و افزود: با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس و محکوم کردن جنایات استکبار در جهان به همگان مصداق همبستگی خود را نشان خواهیم داد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۶۶۸۶
کلمات کليدی: راهپیمایی ، روز قدس ، جنگ صلیبی،قلابی ،اسلام‌گرایی ، نماینده مردم بیرجند در مجلس،بیرجند، درمیان ،