سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۴
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی:

پرورش "کارآفرین" خصیصه اصلی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای/ برگزاری بیش از11 هزار نفر دوره آموزشی طی شش ماه نخست امسال

تمام تلاش خود را در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال به‌کار بسته‌ایم و در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در شش ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 38 درصدی عملکرد آموزشی بوده‌ایم.
پرورش "کارآفرین" خصیصه اصلی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای/ برگزاری بیش از11 هزار نفر دوره آموزشی طی شش ماه نخست امسال
 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: خصیصه این آموزش‌ها، نوعی پرورش "کارآفرین" است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی، قادر خواهند بود که فرصت‌های شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد نمایند.

حسین خوشایند در گفت‌وگو با خبرنگار خراسان تایم با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی وحرفه‌ای به سبب انعطاف‌پذیری نشأت گرفته از خصیصه‌های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارت‌های لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در اشتغال دارد، گفت: این آموزش‌ها مهارت‌های خاص مورد نیاز صنعت و مهارت‌های عمومی بازار کار را فراهم می‌سازد و همچنین برای شاغلینی که به دلیل تغییرات تکنولوژی دچار کاهش کارآیی می‌شوند امکان به روز شدن و تکمیل مهارت را فراهم می کند. لذا به این نوع آموزش‌ها به عنوان ابزاری برای مقابله با بیکاری بالاخص بیکاری ساختاری که ناشی از تغییرات در اقتصاد جهانی است نگریسته می شود .

وی در ادامه با بیان اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی برای کاهش زمان بیکاری جویندگان کار و کمک به اشتغال جویندگان کار و همچنین تثبیت اشتغال شاغلین طی شش ماهه اول سال جاری 11 هزار و 415، نفر دوره، معادل یک میلیون و 864 هزار و525  نفر ساعت آموزش فنی و حرفه‌ای را در بخش‌های مختلف اجرا کرده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی افزود: از میزان آموزش‌های اجرا شده 4هزارو905 نفر دوره در بخش ثابت، 774 نفر دوره برای زندانیان،112 نفر دوره برای سربازان پادگان‌ها، 2هزارو360 نفر در بخش روستایی و عشایری، 2هزارو78 نفر در بخش سیار روستایی، همچنین 548 نفر دوره برای ارتقاء مهارت دانشجویان آموزش‌های مهارتی ارائه شده است. در بخش ارتقاء مهارت شاغلین نیز 638 نفر دوره آموزش برای شاغلین در صنوف و کارخانجات اجرایی شده است.

خوش آیند با اشاره به شعار سال گفت: تمام تلاش خود را در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال به‌کار بسته‌ایم و در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در شش ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 38 درصدی عملکرد آموزشی بوده‌ایم.

وی افزود: علاوه بر افزایش عملکرد با ارتقاء بهره‌وری در سالجاری شاهد کاهش هزینه‌ها بوده‌ایم، به‌گونه‌ای که هزینه اجرای آموزش از هر نفر ساعت 18هزار ریال در سال 92 به 10هزارو34ریال کاهش یافته و این موضوع صرفه‌جویی 20 میلیارد ریالی را فراهم آورده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با اشاره به کار محور بودن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، گفت: خصیصه این آموزش‌ها، نوعی پرورش "کارآفرین" است، به این معنی که افراد پس از کسب مهارت و تخصص دانش فنی، قادر خواهند بود که فرصت‌های شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی ایجاد نمایند. 

خوشایند، به خدمات ارائه الکترونیکی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای متقاضیان اشاره کرد  وافزود: متقاضیان ثبت نام در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای می‌توانند با مراجعه به پرتال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به آدرس ww.portaltvto.ir ، دفترچه راهنمای ثبت نام در دوره‌ها را دریافت و در دوره‌های آموزشی شرکت کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۵۳
کلمات کليدی: اقتصاد ، مقاومتی ، اقتصاد مقاومتی ، فرصت ، شغل ،